استاندار آذربایجان‌شرقی:

کارفرمایان مطالبه‌گر از دولت نباید تحت فشار قرار گیرند

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: کارفرمایان مطالبه‌گر از دولت نباید تحت فشار قرار گیرند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه پنجره واحد سیستم نوینی است، اظهار داشت: سیستم‌های قدیمی در مقابل این سیستم مقاومت می‌کنند و تا رفع این موانع زمانی سپری می‌شود.

وی افزود: همه دستگاه‌ها ملزم به اجرای برنامه‌های پنجره واحد هستند و سیستم نظارتی نیز بر عملکرد پنجره‌ها نظارت خواهد داشت.

این مسئول با اشاره به مشکلات آموزش نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در پنجره واحد سرمایه‌گذاری افزود: دستگاه‌ها ملزم به معرفی کارشناسان ثابت در این پنجره واحد هستند و گزارش دو ماهه نیز از سوی سازمان امور اقتصادی و دارایی عرضه می‌شود.

وی رسیدن به توسعه اقتصادی و صنعتی را مستلزم هماهنگی دانست و گفت: یکی از راهکارهای این هماهنگی توسل به پنجره واحد سرمایه‌گذاری است و تاکنون نیز ادارات دولتی مقاومتی در این زمینه نکرده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به شرایط تراکتورسازی گفت: برای حل مشکلات تراکتورسازی آماده هستیم تا تعاملات لازم انجام گیرد.

جبارزاده با بیان اینکه بیشترین خرید تجهیزات نوین کشاورزی در کشور در آذربایجان‌شرقی صورت گرفته است ، افزود: امسال نیز تلاش می‌کنیم تا با خرید به موقع و کافی ادوات کشاورزی از تراکتورسازی مشکلات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه صاحبان صنایع و کارفرمایان مالیات خود را پرداخت می‌کنند، گفت: این کارفرمایان که پروژه‌های دولتی را اجرا می‌کنند و مطالباتی از دولت دارند، نباید تحت فشار قرار گیرند و جرایم مالیاتی بر آنان تحمیل شود.

تعیین حوزه فعالیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

استاندار آذربایجان‌شرقی خواستار تعیین حوزه فعالیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی شد و گفت: طرح مسائل مختلف غیرمرتبط با این شورا موجب اتلاف وقت و عدم بهره‌گیری از این شورا می‌شود.

جبارزاده ادامه داد: سیاست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بررسی مسائل کلان در حوزه تعامل میان بخش خصوصی و دولت است و مسائل جزئی‌تر می‌تواند در قالب‌های دیگر بررسی شود.

تشکیل ستاد در زمینه حمایت از صنعت فرش دستباف

وی با بیان اینکه در زمینه حمایت از صنعت فرش دستبافت ستادی تشکیل شده است، گفت: ستادی در کنار شورای گفت‌وگو فعال می‌شود و گزارش‌های مربوطه پس از انعکاس بررسی می‌شود و ستاد حمایت از فرش‌بافان باید هرچه سریع‌تر تشکیل شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حمایت از صادرات فرش گفت: مشکلات صنعت فرش دستباف در ستاد تخصصی بررسی و به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی منتقل شود تا حمایت‌های لازم صورت گیرد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *