عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

دستگاه‌های دولتی کارنامه قابل قبولی در نوسازی بافت‌های فرسوده ندارند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید با توجه به اهمیت نوسازی بافت‌های فرسوده شاهد ورود جدی‌تر دستگاه‌های مسئول در این زمینه باشیم، گفت: وزارت راه‌ و شهرسازی چندان در این زمینه فعال نبوده اند.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از فارس ، محمدحسین فرهنگی با بیان این مطلب که در ضرورت احیای بافت فرسوده هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: باید بسته‌های تشویقی تاثیرگذار و تسهیلات مالی خوبی از سوی دست‌اندرکاران به ویژه دولت در این خصوص در نظر گرفته شود.

وی به ضرورت هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف در این امر تاکید کرد و بیان داشت: متاسفانه اقدام مستمری در احیا بافت‌های فرسوده صورت نمی گیرد.

به گفته عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، نوسازی بافت‌های فرسوده با نوسان همراه بوده است  به طوری که در مقاطعی با جدیت دنبال شده و در مقطعی به حال خود رها می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عمده‌ترین تسهیلات در نوسازی بافت‌های فرسوده را بعد مالی دانست و افزود: باید شاهد بخشودگی‌های عوارض به صورت جدی از سوی شهرداری و شورای شهر در این زمینه باشیم.

محمد حسین فرهنگی با اشاره به ضرورت ورود تاثیرگذار شورای پول و اعتبار، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و هیات دولت به نوسازی بافت‌های فرسوده تصریح کرد: شهرداری تهران نیز در کنار ارائه تسهیلات از جمله بسته تشویقی در خصوص بخشودگی عوارض از طریق اعطای وام از سوی بانک شهر می توانداقدامات تسهیل گر خود را افزایش دهد.

به گفته عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی متاسفانه دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت راه‌وشهرسازی در زمینه نوسازی بافت‌ها فرسوده چندان فعال نبوده اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *