سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی؛

لزوم تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر رئیس جمهور به استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بررسی مصوبات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، تشریح سامانه (ساترا) و ظرفیت‌های قانون بودجه ۹۴ را از جمله موارد طرح شده در جلسه شورای برنامه‌ریزی عنوان کرد

به گزارش تبریز بیدار،به نقل از فارس ، داود بهبودی در حاشیه سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان  گفت: در خصوص بررسی مصوبات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان موارد مربوط به طرح جامع شهر جدید سهند مطرح شد که این طرح مردود و برای بررسی دقیق‌تر به آینده موکول شد.

وی افزود: امروز پیشنهاد احداث سوله برای تولید پلی‌اتیلن در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع واقع در جاده شبستر ـ صوفیان مورد موافقت قرار گرفت.بهبودی تصریح کرد: قرار شد طرح تولید چهارچوب بتنی، بلوک دیواری، سقفی و کفپوش سیمانی در زمینی به مساحت ۴۱ هزار و ۳۹۸ متر مربع واقع در خسروشاه، روستای نوجه‌ده همچنین جاده اصلی خیابان ۲۴ متری شهرک صنعتی اجرایی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: پیشنهادات مربوط به احداث انبار آهن‌آلات در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع واقع در جاده کلیبر ـ اهر، احداث واحد تولیدی لولا و یراق‌آلات در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع واقع در اراضی سعیدآباد و تعیین کاربری پارکینگ در زمینی به مساحت ۸ هزار و ۷۵۰ متر مربع در ۳۰ کیلومتری جاده میانه – آقکند، تصویب شدند.

این مسئول متذکر شد: در این جلسه با پیشنهاد تعیین کاربری کارگاهی (کارگاه تولید قطعات بتنی) در زمینی به مساحت ۹ هزار و ۳۸۴ و نیم متر مربع واقع در محور مرند- جلفا (در حریم شهرک صنعتی) مخالفت به عمل آمد. وی در مورد سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا) اظهار کرد: این پایگاه را باید به تمام دستگاه‌های اجرایی به عنوان پایگاه اطلاعاتی که توان برنامه‌ریزی و رصد برنامه‌ها را ارتقاء می‌دهد، تعمیم داده و در مرحله پایش سند تدبیر و توسعه از آن استفاده کنیم.


بهبودی بر لزوم تسریع در تکمیل و ارائه اطلاعات براساس نیازهای لایه‌ای موجود تاکید و اضافه کرد: انتظار داریم رابطان مشخص شده سامانه در سطوح پایین‌تر کارشناسی معرفی شوند تا بیس اطلاعاتی مناسبی داشته باشیم و قابلیت به هنگام و به‌روز بودن اطلاعات مهیا شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی افزود: در این جلسه استاندار آذربایجان‌شرقی از مدیران اجرایی درخواست کرد به ردیف‌های متمرکز بودجه ۹۴ بیشتر توجه داشته باشند و عملکردهای سه ماهه خود را در ارتباط با میزان جذب اعتبار از این ردیف‌ها ارائه دهند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر شد: جذب بودجه‌های متمرکز به استان یکی از شاخص‌های انتخاب مدیران برتر استان خواهد بود.

این مسئول، اطلاع‌رسانی و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان از سوی مدیران اجرایی، لزوم تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر در سال‌های ۹۴ و ۹۵، پایش سند تدبیر و توسعه و توجه به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه‌های نیمه تمام استان را از دیگر موارد مطرح شده در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.