سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی؛

لزوم تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر رئیس جمهور به استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بررسی مصوبات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، تشریح سامانه (ساترا) و ظرفیت‌های قانون بودجه ۹۴ را از جمله موارد طرح شده در جلسه شورای برنامه‌ریزی عنوان کرد

به گزارش تبریز بیدار،به نقل از فارس ، داود بهبودی در حاشیه سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان  گفت: در خصوص بررسی مصوبات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان موارد مربوط به طرح جامع شهر جدید سهند مطرح شد که این طرح مردود و برای بررسی دقیق‌تر به آینده موکول شد.

وی افزود: امروز پیشنهاد احداث سوله برای تولید پلی‌اتیلن در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع واقع در جاده شبستر ـ صوفیان مورد موافقت قرار گرفت.بهبودی تصریح کرد: قرار شد طرح تولید چهارچوب بتنی، بلوک دیواری، سقفی و کفپوش سیمانی در زمینی به مساحت ۴۱ هزار و ۳۹۸ متر مربع واقع در خسروشاه، روستای نوجه‌ده همچنین جاده اصلی خیابان ۲۴ متری شهرک صنعتی اجرایی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: پیشنهادات مربوط به احداث انبار آهن‌آلات در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع واقع در جاده کلیبر ـ اهر، احداث واحد تولیدی لولا و یراق‌آلات در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع واقع در اراضی سعیدآباد و تعیین کاربری پارکینگ در زمینی به مساحت ۸ هزار و ۷۵۰ متر مربع در ۳۰ کیلومتری جاده میانه – آقکند، تصویب شدند.

این مسئول متذکر شد: در این جلسه با پیشنهاد تعیین کاربری کارگاهی (کارگاه تولید قطعات بتنی) در زمینی به مساحت ۹ هزار و ۳۸۴ و نیم متر مربع واقع در محور مرند- جلفا (در حریم شهرک صنعتی) مخالفت به عمل آمد. وی در مورد سامانه ارزیابی توسعه و رصد آمایش (ساترا) اظهار کرد: این پایگاه را باید به تمام دستگاه‌های اجرایی به عنوان پایگاه اطلاعاتی که توان برنامه‌ریزی و رصد برنامه‌ها را ارتقاء می‌دهد، تعمیم داده و در مرحله پایش سند تدبیر و توسعه از آن استفاده کنیم.


بهبودی بر لزوم تسریع در تکمیل و ارائه اطلاعات براساس نیازهای لایه‌ای موجود تاکید و اضافه کرد: انتظار داریم رابطان مشخص شده سامانه در سطوح پایین‌تر کارشناسی معرفی شوند تا بیس اطلاعاتی مناسبی داشته باشیم و قابلیت به هنگام و به‌روز بودن اطلاعات مهیا شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی افزود: در این جلسه استاندار آذربایجان‌شرقی از مدیران اجرایی درخواست کرد به ردیف‌های متمرکز بودجه ۹۴ بیشتر توجه داشته باشند و عملکردهای سه ماهه خود را در ارتباط با میزان جذب اعتبار از این ردیف‌ها ارائه دهند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر شد: جذب بودجه‌های متمرکز به استان یکی از شاخص‌های انتخاب مدیران برتر استان خواهد بود.

این مسئول، اطلاع‌رسانی و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان از سوی مدیران اجرایی، لزوم تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر در سال‌های ۹۴ و ۹۵، پایش سند تدبیر و توسعه و توجه به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه‌های نیمه تمام استان را از دیگر موارد مطرح شده در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *