محسن رضایی در برنامه نگاه یک با موضوع اقتصاد مقاومتی افزود:

محسن رضایی:اقتصاد مقاومتی درآمد مردم را ۳ برابر می‌کند

دبیر مجمع تشخیص مصحلت با بیان اینکه بعضی‌ها به جای مردم خودمان به آسمان آمریکا چشم دوختند، از ۳برابر شدن درآمد مردم با اجرای اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: ۸۰ درصد بودجه دولت خرج نظام اداری می شود که حذف آن ۵ برابر لغو تحریم اثر دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، محسن رضایی در برنامه نگاه یک با موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی برای عبور از مشکلات و متفاوت با مقاومت اقتصادی است؛ در مقاومت اقتصادی مردم مقاومت می کنند در حالیکه در اقتصاد مقاومتی خود اقتصاد سپر مردم می شود. وی مشکل اصلی اقتصاد ایران را کنار گذاشتن مردم از اقتصاد از ۲۰۰ – ۳۰۰ سال پیش برشمرد و گفت: پیام اصلی اقتصاد مقاومتی بازگرداندن مردم به اقتصاد است.


رضایی افزود: در حال حاضر ۶۳ میلیون نفر جمعیت در سن کار داریم که فقط ۲۳ میلیون آن شاغلند و از این تعداد هم حدود ۱۷ میلیون واقعا کار می کنند و ۴۵ میلیون نفر در سن کار داریم که کار نمی کنند.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی و وارد کردن مردم در اقتصاد با خصوصی سازی فرق می کند گفت: باید مردم را در خانه، در مزارع و در کارخانجات به کار مشغول کنیم.


*اولین گزارش نظارتی مجمع درباره اقتصاد مقاومتی چند ماه دیگر منتشر می‌شود

رضایی افزود: اولین گزارش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از روند اجرای اقتصاد مقاومتی طی ماه‌های آینده منتشر و در اختیار مقام معظم رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار خواهد گرفت. وی گفت: جمع بندی ما تا الان این است که دولت در ابلاغ بخشنامه ها و توجیه استانداران و فرمانداران خوب عمل کرده اما اینکه در بعد اجرا چه اتفاق افتاده است باید صبر کرد تا گزارش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شود.

* بعضی‌ها به جای مردم خودمان به آسمان آمریکا چشم دوختند

رضایی افزود: در حال حاضر کشور در بعد اقتصاد خوب اداره می شود یعنی از نظر سیاست گذاری اما در بعد مدیریتی یعنی پیاده سازی آن سیاست ها خوب مدیریت نمی شود.

وی علت خوب مدیریت نشدن سیاست های اقتصادی را در کشور ؛ وارد نکردن مردم در اقتصاد و چشم دوختن بعضی ها به آسمان آمریکا برشمرد.

محسن رضایی در خصوص علت دوم گفت: بخش مهم چشم دوختن بعضی ها به دست آمریکا از بعد فرهنگی است یعنی خود باوری و اعتماد به نفس در جامعه ما در اقتصاد فوق العاده ضعیف شده است و بخشی هم مربوط به رفتار دولت ها، مجلسی ها و مسئولان است که به جای دادن اعتماد به نفس به مردم به بیرون چشم دوخته اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در اقتصاد و فرهنگ نتوانسته ایم کشور را مدیریت کنیم افزود: قبول ندارم اینکه می گویند در حال حاضر نمی توان اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد چرا که اتفاقا تحریم ها زنگ بیدار باشی بود که نخبگان و مسئولان کشور را متوجه کرد امکانات درونی بسیار گسترده ای داریم.

* ۸۰درصد بودجه دولت خرج نظام اداری می‌شود

رضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد بودجه دولت خرج نظام اداری ایران می شود گفت: اگر این مشکل را برطرف کنیم ۵ برابر حذف تحریم ها می تواند وضع کشور را بهبود ببخشد.

وی محیط کسب و کار در کشور را بازدارند عنوان کرد و افزود: هر گاه تولید افزایش یابد سفته بازی کاهش می یابد بنابراین اقتصاد مقاومتی می خواهد زنجیره ارزشی تولید را فعال کند.

رضایی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید اختیار به استانها و شهرستانها داده شود چرا که بدون این اختیارات، اقتصاد مقاومتی فقط کاغذ مقدسی برای قرار گرفتن روی طاقچه است.

* مردم ۵ ماه پس از لغو تحریم باز می پرسند چه کردید؟

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان اینکه اگر اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا شود درآمد مردم دو سه برابر افزایش می یابد افزود: اینقدر نباید به رفع تحریم ها چشم بدوزیم؛ اصلا فردا تحریم ها برطرف شد چه اتفاقی می افتد؟خوشحالی زیادی بودجود می آید و بعد از۵ ماه باز مردم می پرسند برای ما چه کار کردید؟

رضایی با بیان اینکه جامعه ما آمادگی شکل گیری باور اجرای اقتصاد مقاومتی را دارد گفت: عده ای که وسط اقتصاد ایران چادر زده اند و تردید ایجاد می کنند باید پایشان را از اقتصاد بیرون بکشند.

وی افزود: مردم می توانند با زحمت طاقت فرسایی که رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی کشیدند،‌ مشکلات اقتصادی را حل و فصل کنند.

رضایی با بیان اینکه حرف اقتصاد مقاومتی این است که از خام فروشی منابع طبیعی و نفت و گاز دست برداریم؛ تحریم ها هم اثر سازنده داشت و هم تخریبی که مهمترین اثر سازنده آن قطع وابستگی به نفت است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *