سردار جزایری :

بازرسی و دسترسی از مراکز نظامی ایران تحت هر عنوان پروتکل و غیرپروتکل ممنوع است

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفت: هرگونه بازرسی و یا دادن دسترسی به بیگانگان تحت عنوان پادمان یا پروتکل و یا پروتکل الحاقی به مراکز نظامی ایران ممنوع است.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح  ، در تشریح اوضاع کنونی کشور سوریه، گفت: سوریه تحت فشارهای شدید و کم‌سابقه جبهه مخالف مقاومت قرار دارد و آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند به هر نحو ممکن این حلقه مقاومت را از میان بردارند.

وی با اشاره به اینکه در این میان نقش عربستان و ترکیه بسیار پررنگ است، افزود: در عین حال ما شاهد مقاومت کم‌نظیر، بلکه بی‌نظیر مردم، دولت، رزمندگان و ارتش این کشور در برابر متجاوزان هستیم.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: مسئله سوریه زمانی بیشتر از حساسیت برخوردار می‌شود که رزمندگان سوری به‌ناچار با ۲ جبهه دشمن خارجی و نیروهای داخلی وابسته به سرویس‌های خارجی باید بجنگند و البته این امر سبب دشواری‌هایی می‌شود که دولت سوریه امروز با آن مواجه است.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور در پاسخ به این سؤال “برخی اخبار غیرقابل استناد رسانه‌های بیگانه از حضور چند هزار نیروی نظامی ایران در سوریه برای حراست از دمشق حکایت دارد، چرا چنین ادعاهایی مطرح می‌شود؟” تصریح کرد: دولت‌های متجاوزی که رسماً و صراحتاً در جنایات علیه دولت و مردم سوریه دخالت دارند، جمهوری اسلامی ایران را که به‌دفعات اعلام کرده در این کشور حضور نظامی ندارد، به دخالت در سوریه متهم می‌کنند.

*سیاست ایران عدم‌دخالت در امور داخلی سایر کشورهاست

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: این در حالی است که دولت و ملت سوریه با وجود صف طویل دشمن، از کیان خود دفاع می‌کنند. اصولاً سیاست ایران عدم دخالت در امور داخلی سایر کشورهاست و معتقدیم دشمنان سوریه از این حرکت شیطانی خود چیزی عایدشان نخواهد شد و سرانجام تروریسم دامن آنها را خواهد سوزاند.

*تمهیدات جدید ستاد تبلیغات دفاعی کشور

وی در پاسخ به این سؤال “برخی اظهارات یک مقام دولتی در حوزه عراق اختلالات فراوان نظامی و امنیتی به وجود آورده است، چرا برخوردی با این‌گونه اظهار نظرها نمی‌شود؟” گفت: امیدواریم مسئولان دولتی و غیردولتی مراقب اظهار نظرهای خود باشند، به‌خصوص در عرصه‌های دفاعی هر سخن نابجایی ممکن است تبعات و آثار منفی برای کشور به‌همراه داشته باشد. در همین زمینه ستاد تبلیغات دفاعی کشور تمهیدات تازه‌ای در نظر گرفته تا دچار این‌گونه آسیب‌ها نشویم.

*لزومی به دخالت و حضور نظامی ایران در عراق نیست

سردار جزایری در پاسخ به این سؤال “ایران چه‌نقشی در عملیات آزادسازی موصل و الانبار ایفا خواهد کرد؟” تأکید کرد: ارتش و رزمندگان عراقی به‌تنهایی قادرند تروریست‌های دست‌پرورده آمریکا و آل‌سعود را از کشورشان بیرون کنند و لزومی به دخالت و حضور ایران مشاهده نمی‌شود، ضمن آنکه همه کشورهای منطقه باید تلاش کنند منطقه از شر تروریست‌ها نجات یابد.

*نیروهای دفاعی ایران رصد دائمی اوضاع منطقه و پیرامونی را در دستور کار دارند

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به این سؤال “مباحثی درباره خطر داعش برای ایران مطرح شده است، آیا تاکنون درگیری مستقیم با داعش در نزدیکی مرزهای ما وجود داشته است؟ آیا آمادگی‌های لازم وجود دارد و آیا هماهنگی نظامی و سیاسی با کشورهای همسایه انجام شده است؟” تصریح کرد: نیروهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران رصد دائمی اوضاع منطقه و پیرامونی را در دستور کار دارند و لذا آمادگی مقابله با هر تهدید را دارند.

*داعش توان نزدیک‌شدن به مرزهای ایران را ندارد

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور خاطرنشان کرد: داعش گروهی تروریستی است که سیاست‌های آن توسط سرویس‌های بیگانه اداره می‌شود و به‌نیابت از بیگانگان کشورهای منطقه را دچار جنگ و خونریزی نموده، لیکن توان نزدیک شدن به مرزهای ما را ندارد و مقامات دفاعی تمهیداتی دارند که در صورت نزدیک شدن به مرزها با‌ آنها برخورد قهرآمیز خواهد شد.

*رژیم آل‌سعود در یمن زمین‌گیر شده و دنبال راه نجات می‌گردد

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور در پاسخ به این سؤال “در حوزه یمن نظر شما درباره مذاکرات یمنی ــ یمنی چیست؟ آیا عربستان از استمرار حمله نظامی به یمن به اهداف خود می‌رسد؟” گفت: هم‌اکنون رژیم آل‌سعود در یمن زمین‌گیر شده و دنبال راه نجات می‌گردد.

*اقدام نظامی عربستان علیه مردم یمن فاقد ارزش نظامی است

سردار جزایری تأکید کرد: همه صاحب‌نظران نظامی و امنیتی می‌دانند که اقدام نظامی عربستان علیه مردم یمن، فاقد ارزش نظامی است و آنچه عربستان به دست آورده، افزایش نفرت و خشم عمومی مردم یمن و بسیاری از مردم منطقه است.

*انقلاب یمن مراحل تکمیلی خود را طی می‌کند

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: مردم یمن راه خود را انتخاب کرده‌اند و انقلاب یمن مراحل تکمیلی خود را طی می‌کند و به عناصر بیگانه و ضدانقلاب نباید فرصت ایجاد انحراف در انقلاب خود را بدهند.

*گروه‌های داخلی قادرند اختلافات موجود در یمن را با راه‌حل سیاسی برطرف کنند

سردار جزایری افزود: اختلافات موجود در یمن صرفاً راه‌حل سیاسی دارد و گروه‌های داخلی قادرند مشکلات را خود برطرف سازند و اجازه دخالت بیگانگان و گروه‌های تروریستی در امور داخلی را ندهند.

*هرگونه بازرسی تحت عنوان پادمان یا پروتکل و یا پروتکل الحاقی به مراکز نظامی ایران ممنوع است

سردار جزایری در پاسخ به این سؤال “درباره بازدید از مراکز نظامی ایران اعلام شده چنین درخواستی پذیرفته نمی‌شود، سؤال این است که اگر غربی‌ها پیشنهاد بازرسی مدیریت شده از مراکز نظامی را طرح کنند باز هم پاسخ ایران منفی خواهد بود؟” تأکید کرد: هرگونه بازرسی و یا دادن دسترسی به بیگانگان تحت عنوان پادمان یا پروتکل و یا پروتکل الحاقی به مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور در پایان خاطرنشان کرد: بدیهی است که ما اجازه نداریم اطلاعات نظامی را در اختیار دیگران قرار دهیم. آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان‌شان سال‌هاست که تلاش دارند به اطلاعات نظامی ما دست یابند و بر این خیال باطل هستند که بر اثر فشار تحریم‌ها قادرند در شرایط امروز به خواسته و آرزوی خود دست یابند که هرگز این‌چنین نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *