معاون استاندار آذربایجان‌شرقی:

منابع مالی با زمان طویل اجرای پروژه‌ها هدر می‌رود

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی در بازدید از محل پروژه ترمینال مرکزی تبریز گفت: طولانی شدن مدت زمان اجرای پروژه‌ها باعث هدر رفت منابع مالی می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، محمدصادق پورمهدی صبح امروز به همراه مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تبریز در بازدید از ساختمان اصلی ترمینال مرکزی تبریز با تاکید بر تکمیل و راه‌اندازی کامل این ترمینال، طولانی شدن اجرای پروژه‌های مختلف را باعث هدر رفت منابع مالی و نارضایتی مردم از دستگاه‌های اجرایی دانست.


پیش از این نیز شهردار تبریز در بازدید از پروژه ترمینال تبریز با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی هرچه سریع‌تر کل مجموعه ترمینال تبریز گفته بود: اقدامات اجرایی و عمرانی این پروژه مهم که چندین سال به صورت نیمه‌تمام به حال خود رها شده حدود یک سال و نیم است که به صورت جدی پیگیری می‌شود و باید امسال به اتمام برسد.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه عملیات اجرایی تکمیل این ترمینال با هدف ساماندهی تمام اتوبوس‌های شرکت‌های مسافربری ورودی به تبریز از نقاط مختلف کشور از دو دهه پیش آغاز شده است گفته بود: به دلیل اهمیت وجودی ترمینال تبریز، از سال گذشته بر ضرورت اتمام این پروژه نیمه تمام تاکید شده است.

ترمینال تبریز مهم‌‌ترین و بزرگ‌‌ترین پایانهٔ مسافربری در کلانشهر تبریز و شمال‌غرب کشور است که در انتهای بلوار مشروطه و در ضلع شمالی بزرگراه شهید کسایی واقع شده‌ است که از چند سال قبل به دلیل نداشتن ظرفیت کافی و جوابگو نبودن به شرکت‌های مسافربری وضعیت نامساعدی دارد.

عملیات اجرایی و تکمیل ترمینال مرکزی تبریز با هدف ساماندهی تمام اتوبوس‌ها و تاکسی‌های شرکت‌های مسافربری نقاط مختلف کشور و نیز با توجه به اینکه ترمینال مرکزی فعلی نامناسب و در شان تبریز نبود، بار دیگر در سال ۹۱ آغاز شد که طبق اعلام شهردار قبلی قرار بود در فروردین ۹۲ افتتاح شود که نشد.

با روی کار آمدن نجفی تاکیدات بسیاری برای تکمیل این پایانه نشان دادند که پیرو این تاکیدات ساختمان ترمینال مرکزی اخیرا سرعت مناسب یافته و طبق اعلام شهردار قرار بود تا پایان خرداد سال‌جاری تکمیل شده و بهره‌برداری برسد.

احداث ساختمان اصلی ترمینال تبریز پروژه‌ای با رکورد ۳۵ ساله در کنار افتتاح فاز نخست قطار شهری تبریز است که همچنان جزو وعده‌های مسئولان مختلف شهرداری تبریز در دوره‌های مختلف شهرداری است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *