بابایی در گفتگو با تبریزبیدار مطرح کرد؛

با توجه به این که اتوبان ولایت خارج از محدوده شهر است و در طرح جامع نیز دیده نشده است اجرای آن خلاف قانون است

شهرداری فقط ملزم به خدمات دهی در محدوده شهر تبریز است و بر این اساس اجرای پروژه ای خارج از محدوده شهر خلاف مقررات و تخلف به حساب می آید

به گزارش تبریزبیدار، وجود رکود در بخش مسکن، تاثیر مستقیمی بر کاهش درآمدهای شهرداری تبریز داشته است، بحرانی که برای گذر از آن، اولویت بندی در انجام پروژه ها و صرفه جویی در هزینه ها اجتناب ناپذیر است. یکی از پروژه هایی که برخی اعضای شورای شهر معتقدند دارای اولویت نیست و موانع قانونی بر سر اجرای آن وجود دارد، پروژه اتوبان ولایت هست.

احداث اتوبان ولایت خلاف قانون است

فریدون بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار گفت: شهرداری فقط ملزم به خدمات دهی در محدوده شهر تبریز است و بر این اساس اجرای پروژه ای خارج از محدوده شهر خلاف مقررات بوده و تخلف محسوب می شود، لذا با توجه به این که محل اجرای اتوبان ولایت نیز خارج از محدوده شهر است بر طبق موارد ذکر شده انجام این پروژه نیز خلاف مقررات است.


بابایی در ادامه افزود: یکی دیگر از دلایلی که شهرداری نباید اقدام به اجرای پروژه در خارج ازمحدوده شهر بکند، این است که ما در طول اجرای پروژه زمین هایی را باید تملک کنیم ولی شهرداری خارج از محدوده شهر هیچ گونه ابزار قانونی در اختیار ندارد تا بتواند مالکین را ملزم به فروش زمین خود به شهرداری بکند.


وی تصریح کرد: در شرایطی که شهرداری دارای مشکلات مالی است سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰۰ میلیاردتومان بر پروژه ای که در طرح جامع نیز دیده نشده است به صلاح شهر نیست. ما می توانیم با این مبلغ بسیاری از پروژه هایی که برای شهر تعریف گشته است را انجام دهیم.

 

برنامه شهریمیز به تریبون یک طرفه اعلام عملکرد شهرداری بدل شده است

رییس کمیسیون تحقیق ونظارت شورا در خصوص انتقادات وارده از سمت این کمیسیون به برنامه شهریمیز نیز گفت: یکی از انتقاداتی که بر برنامه شهریمیز وارد می شود یک طرفه بودن آن است بطوریکه به نظر می آید این برنامه تبدیل شده است به تریبون اعلام عملکرد شهرداری. بهتر است در این قسم برنامه ها برای مردم سهم بیشتری در نظر بگیریم و مردم را بیشتر دخالت بدهیم  تا آنها نیز احساس کنند صدایشان شنیده می شود.

 

وی افزود: برای مثال اخیرا در بافت های فرسوده طرحی در قالب اسکان پایا در حال اجرا می باشد و نحوه اجرای آن بدین گونه است که شرکت های تسهیل گر، بافت های فرسوده را شناسایی می کنند و با اقناع مالکین، زمین آن ها را در اختیار انبوه سازان قرار می دهند و پس از مدتی به مالکین بافت های فرسوده مجتمعی مستحکم و زیبا را تحویل می دهند. حال برنامه شهریمیز به عنوان رسانه ملی، در خصوص آگاه سازی مردم مبنی بر اثرات نامطلوب زندگی در بافت های فرسوده و سوق دادن آن ها به سمت همکاری با شرکت های تسهیل گر چه عملکردی را داشته است؟

 

این عضو شورای شهر تبریز در خاتمه ابراز امیدواری کرد برنامه شهریمیز به جای پرداختن به مسائل پیش پا افتاده و تبدیل شدن به تریبونی یک طرفه به نفع یک جریان خاص به مشکلات عمومی مردم بپردازد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *