مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز:

افزایش آتش‌سوزی‌ فضاهای سبز تبریز نسبت به سال های گذشته

طبق اعلام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز، از ۱۰ خرداد ۹۴ تا ۱ تیرماه جاری ۲۱۶ مورد آتش سوزی فضای سبز در تبریز اطفاء حریق شده است که بر این اساس، میزان آتش سوزی های فضاهای سبز تبریز نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم ، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز، با بیان اینکه همه ساله با آغاز فصل گرما شاهد آتش سوزی‌های گسترده در فضاهای سبز تبریز هستیم، اظهار داشت: عموماً علفزارهای خشک و فضاهای سبز بطور عمدی و توسط افراد ناآگاه دچار حریق می شوند که بارها در طول روز همکارانمان به ماموریت‌های اطفا حریق اعزام می‌شوند.

انوشیروان کرمانی‌نژاد با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تبریز با حساسیت زیادی این موضوعات را پیگیری می‌کند، افزود: از آنجایی که نمی‌خواهیم دامنه این آتش سوزی‌ها گریبانگیر درختان و فضای سبز شهر شود در روزهای گذشته بارها از طریق رسانه‌ها به شهروندان تذکر و از آنان خواسته‌ایم، چنانچه شاهد این موارد باشند به افراد خاطی تذکر دهند و در صورت وقوع آتش سوزی های کلان، موضوع را گزارش کنند.

وی با تایید اینکه میزان آتش‌سوزی‌های فضاهای سبز تبریز نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است عنوان کرد: تا ۱۴ مورد آتش سوزی در طول یک روز گزارش و اطفاء حریق صورت گرفته است.

کرمانی نژاد از همشهریان خواست در صورت بروز آتش سوزی از اغراق موضوع خودداری و عین واقعه را گزارش کنند.

وی در پایان احتمال آتش سوزی‌های از قبل برنامه‌ریزی شده را بعید دانسته و عامل این آتش سوزی ها را ۱۰۰ درصد انسانی عنوان کرد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز با اظهار اینکه امسال با عنایت پروردگار بارش های زیادی در منطقه رخ داده که باعث تبدیل شدن زمین‌های بایر به علفزار و فضاهای سبز شده، گفت: از ۱۰ خرداد این فضاهای سبز خشک شد و هر روز شاهد ۱۵ تا ۲۰ مورد آتش سوزی بودیم.

جلیل ستاری افزود: قبل از ماه رمضان همشهریان برای گذران اوقات فراغت به فضاهای سبز می‌رفتند و آتش روشن می‌کردند و به دنبال بی‌احتیاطی‌هایی که می‌شد باعث گسترش آتش‌سوزی می‌شد.

وی یکی دیگر از علل این آتش‌سوزی‌ها را افزایش تجمیع زمین‌های متروک و فضای سبز به حیوانات موذی دانسته و گفت: با توجه به اینکه فضاهای مذکور در جوار اماکن مسکونی قرار دارد، مردم خود به آتش سوزی اقدام می ورزند تا حیوانات را از بین ببرند.

ستاری، با اعلام اینکه حداکثر آتش روزی‌ها ۳۰ مورد در روز بوده، خاطرنشان ساخت : ۲۱۶ مورد آتش سوزی از ۱۰ خرداد ۹۴ تا ۱ تیر در تبریز رخ داده است.

داوود امیرحقیان و سعید حاجی زاده، اعضای شورای شهر تبریز، با تایید خبر افزایش آتش سوزی های فضای سبز از بررسی ابعاد موضوع در روزهای آتی خبرداده و جعفر مدبر، فریدون بابایی اقدم و اکرم حضرتی؛ از دیگر اعضای شورای شهر تبریز نیز در این مورد اظهار بی اطلاعی کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *