مراسم رونمایی از امضای میلیونها ایرانی پای گزاره برگ ملی؛

زاکانی: تیم مذاکره کننده را تنها نمی‌گذاریم/ هرگونه زیاده خواهی با سیلی ملت ایران مواجه خواهد شد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران در این گزاره برگ اعلام کرده که حاضر نیست هیچ توافق بدی را بپذیرد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از دانا،  علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، طی سخنانی در مراسم رونمایی از امضای میلیونها ایرانی پای گزاره برگ ملی ،با اشاره به حمایت‌های همه جانبه مردم و نمایندگان از تیم هسته‌ای گفت: ما اینجاییم که اعلام کنیم تیم مذاکره کننده هسته‌ای را در مذاکرات تنها نمی‌گذاریم.

وی ادامه داد:‌ما در کنار برج آزادی به عنوان نماد آزادگی ملت ایران اعلام می‌کنیم که از دشمنی آمریکا و هم‌پیمانانش برائت می‌جوییم.


نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد:‌ ملت ایران در این گزاره برگ اعلام کرده که حاضر نیست هیچ توافق بدی را بپذیرد.


وی با اشاره به وقایع تاریخی ایران گفت: ما همیشه سرافکنده بودیم که چرا در گذشته قراردادهای ننگینی رقم خورد و اندک مقاومتی شکل نگرفت و اگر مقاومتی بود توسط مستکبران سرکوب شد اما امروز با گذشته متفاوت است و ملت ایران حاضر نیست حتی در مقابل اندیشه ناچیز درباره توافق بعد تصوری داشته باشد.


نماینده مردم تهران با اشاره به رونمایی از گزاره برگ ملی اظهار داشت: این گزاره برگ مفاهیم بلندی را درون خود دارد و در آن آمده که تحریم‌ها باید در روز امضای توافق لغو شود نه تعلیق زیرا اگر تحریم‌ها تعلیق شود به هر بهانه‌ای می‌تواند تمدید و تجدید شود.


وی ادامه داد: اگر ما در زمینه هسته‌ای، دستاوردی در اختیار داشته باشیم تا آن را در برابر تحریم‌های ظالمانه و ادعاهای بی‌اساس دشمنان قرار دهیم در ازای ادعاهای بعدی آنها چه چیزی را قرار است از دست بدهیم.


زاکانی در ادامه با اشاره به تاکید دشمنان بر موضوع راستی‌آزمایی اجرای تعهدات به ایران اظهار داشت: ما هیچ نیازی به راستی‌آزمایی نداریم زیرا نمایندگان ما در مذاکرات هسته‌ای راستگو هستند و وفای به عهد را از اسلام عزیز آموختند اما دشمنان ما حیله‌گر و بدعهدند که اگر هم توافقی را قبول کرده‌اند از موضع ضعف بوده و زمانی که از موضع ناتوانی خارج شدند از عهد خود عدول کردند.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا در توافق ژنو تصریح کرد: ما در ژنو به تعهدات خود عمل کردیم اما طرف مقابل بهانه‌جویی و بدعهدی کرد.


وی با یادآوری دوران پیشین مذاکرات هسته‌ای و پذیرش برخی محدودیت‌ها در زمینه صنعت هسته‌ای گفت: در سال ۸۲ تا ۸۴ ایران حتی بحث تحقیقاتی خود را نیز تعطیل کرد ولی دشمنان در مقابل، ما را محور شرارت خواندند و ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کردند که در مقابل آن باید گفت زهی خیال باطل.


نماینده مردم تهران ادامه داد: زمانی که تهدیدهای دشمنان کارگر بود گذشته است و ملت ایران طلسم کاربرد تهدید در تسلیم کردن ملت‌ها را شکست.


وی با تاکید بر اینکه ما قائل به راستی‌آزمایی نیستیم، اظهار داشت: آنها موضع راستی‌آزمایی را مطرح و پس از آن عناصر خود را به عنوان راستی‌آزما برای ما تعیین می‌کنند که ماحصل راستی‌آزمایی آنها در گذشته چیزی جز دشمنی با ملت ایران نبوده است.


زاکانی با اشاره به بند چهارم NPT مبنی بر حمایت از کشورهایی که به دنبال فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای هستند، گفت: ما به NPT پایبند بودیم ولی آنها چه کمکی به ما کردند؟ امروز که فناوری هسته‌ای با تلاش خودمان به بار نشسته می‌خواهند آن را از ما بگیرند و حتی به قانون وضع شده از سوی خودشان نیز پایبند نیستند.


نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه دشمنان حتی حق حیات را برای ملت ایران قائل نیستند، اظهار داشت: پس از موضوع هسته‌ای دشمنان می‌توانند سایر دستاوردهای ما را نیز بهانه کنند و این سدی است که اگر شکسته شود دیگر انتها ندارد.


وی با اشاره به بند سوم گزاره برگ ملی مبنی بر عدم محدودیت در توسعه دانش‌ هسته‌ای ملت ایران تصریح کرد:‌ ما حافظ دانشمندان و استقلال ملت ایران هستیم ولی دشمنان مانع از توسعه علمی کشورمان می‌شوند و ما این را نمی‌پذیریم.


زاکانی ادامه داد: ما حفظ دستاوردهای دانشمندان خود را عین عزت ملی می‌دانیم.


وی با تاکید بر اینکه ما هیچ نظارت غیرمتعارفی را نمی‌پذیریم، اظهار داشت: الزامات NPT از سوی ایران پذیرفته شده است ولی فراتر از آن هیچ چیزی را نخواهیم پذیرفت.


نماینده مردم تهران ادامه داد: ماحصل پذیرش این بازرسی‌ها و نظارت‌ها از سال ۸۲ تا ۸۴ این شد که ما شهدایی مانند علیمحمدی، شهریاری، احمدی‌روشن و رضایی‌نژاد را از دست دادیم در حالی که سال‌ها طول می‌کشد تا چنین افرادی تربیت شوند.


وی توان دفاعی ایران را سدی محکم در مقابل مکاران استکباری دانست و اظهار داشت: دشمنان می‌خواهند این سد را بشکنند و نتیجه آن یک جنگ زودرس خواهد بود و اگر کسی به بهانه دوری از جنگ ما را به پذیرش نظارت بر صنعت دفاعی‌مان توصیه می‌کند در واقع ایران را در لبه پرتگاه جنگ قرار داده است.


زاکانی اضافه کرد: ما حق توقف و ایستادن در مسیر رشد و پیشرفت هسته‌ای را نداریم.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاکید ما در این گزاره برگ این است که هر تعهد ایران در توافق باید برگشت‌پذیر باشد و ما در اندک زمانی بتوانیم در مقابل بدعهدی طرف مقابل دوباره بر پای خود بایستیم.


وی تاریخ ملت ایران را خالی از هر گونه تجاوز به دیگر کشورها خواند و گفت: ملت ایران پیام‌آور صلح برای همه جهانیان است ولی در برابر زیاده‌خواهی نیز سکوت نخواهد کرد و دشمنان بدانند هر گامی که زیاده‌خواهی کنند با سیلی محکم ملت ایران روبرو خواهند شد.


زاکانی با اشاره به ادعای بشردوستی دشمنان افزود: در سال ۸۶ غرب به بهانه تحریم، از دادن مواد هسته‌ای مورد نیاز کشور در حوزه پزشکی خودداری کرد و نزدیک به ۱۳۰ مرکز پزشکی کشور تحریم شد.

وی ادامه داد:‌ تا زمانی که دانشمندان ما این مواد را تولید نکرده بودند آنها حاضر نشدند این مواد را به ما بدهند.


زاکانی با تاکید بر اینکه دشمنان در واقع می‌خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند، تصریح کرد: این تجارب به ما این درس را می‌دهد که هیچ گاه به دشمنان اعتماد نکنیم.


نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هر توافقی باید در نهایت شفافیت باشد و تعهدات دو طرف در روز اجرایی شدن آن مشخص باشد و ما امیدواریم که شاهد موفقیت نمایندگان و ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.