در حق پرستاران اجحاف شده است/روایت سعیدی از «دره عمیق» دریافتی های پزشکان و پرستاران

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر پزشکان محترم برای ویزیت یک بیمار چند دقیقه وقت میگذارند، این جامعه پرستاری است که تا ترخیص بیمار، همه امورات مربوط به درمان را انجام می دهد لذا نباید اختلاف دریافتی این دو قشر غیر قابل اندازه گیری باشد .

به گزارش تبریز بیدار، عضو کمسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اعتراضات اخیر جامعه پرستاری استان گفت: بنده از مدتها قبل این مشکل را پیش بینی می کردم و از سه ماه قبل پیگیر این موضوع بودم. جلسه مشترکی هم با جامعه پرستاری برگزار کردیم و بنده، هم کتبی و هم شفاهی مطالبه پرستاران محترم را با شخص وزیر محترم بهداشت مطرح کردم .


محمد اسماعیل سعیدی افزود: طبیعی است تبعیض در پرداخت انگیزه و عدالت را از بین می برد و مشکلات و تبعات بعدی را بوجود می آورد که بخشی از این مشکلات را شاهد هستیم. از وزارت محترم بهداشت قبلاً درخواست کرده بودیم که این مشکل را مرتفع نمایند اما متاسفانه نتوانسته اند 

 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از لحاظ مالی، وزارت بهداشت مشکلی ندارد اما مشکل اصلی در نحوه پرداخت هاست. اختلاف فاحش بین دریافت ها و پرداخت ها اعتراض پرستاران را باعث شده است 

 

سعیدی تاکید کرد: معتقدم مشکلات جامعه پرستاری باید هرچه سریعتر حل شود. بنده دو روز قبل برای چندمین بار این موضوع را از وزارت بهداشت پیگیری نمودم قول داده اند مشکل را رفع کنند .

 

سعیدی، اختلاف فاحش در دریافتی پزشکان و جامعه پرستاری را به «دره عمیق» تشبیه کرد و گفت: اگر پزشکان محترم برای ویزیت یک بیمار چند دقیقه وقت میگذارند، این جامعه پرستاری است که تا ترخیص بیمار، همه امورات مربوط به درمان را انجام می دهد لذا نباید اختلاف دریافتی این دو قشر غیر قابل اندازه گیری باشد .


 عضو  کمسیون اجتماعی مجلس افزود: بنده پرستاران را محق می دانم و معتقدم در حق آنها اجحاف شده است و باید وزارت بهداشت برای رفع مشکلات این قشر زحمت کش اقدام عاجل صورت دهد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *