سفیر ایران در باکو:

در مذاکرات هسته‌ای حرف زور را نمی‌پذیریم و زیاده‌خواهی کشورهای غربی را قبول نداریم

محسن پاک آیین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری Trend گفت «هدف تحریم‌ها کشاندن ایران به پای میز مذاکره نبود چرا که ما همواره حتی قبل از تحریم‌ها از مذاکره استقبال کرده‌ایم، البته ما حرف زور را نمی‌پذیریم و زیاده‌خواهی کشورهای غربی را قبول نداریم».

به گزارش تبریز بیدار ، محسن پاک آیین سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری Trend گفت: «ایران هرگز به دنبال تولید تسلیحات هسته‌ای نبوده و گزارش ارزیابی جامعه اطلاعاتی ملی آمریکا متشکل از ۱۶ نهاد اطلاعاتی، امنیتی آمریکا نیز در سال‌های۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ این موضوع را تأیید کرده است».

 

سفیر ایران با اشاره به فتوای صریح آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب درباره حرمت استفاده از سلاح هسته‌ای گفت: «این فتوا بارها مورد اشاره مقامات آمریکایی قرار گرفته است و آنچه که ایران را از تسلیحات هسته‌ای دور کرده، باورهای اخلاقی،‌ مذهبی و محاسبات راهبردی بوده است».

 

پاک آیین با اشاره به اینکه اسرائیل با داشتن ۲۰۰ کلاهک اتمی تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه است گفت: «این رژیم که عضو معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای نیست، مخالف اصلی توافق هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+ ۵ می‌باشد».

 

سفیر ایران با تصریح به اینکه نخست وزیران رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۹۲ مکرراً پیش‌بینی کرده‌اند که ایران ظرف ۲ یا ۳ سال آینده به بمب اتمی دست خواهد یافت، افزود: متأسفانه این ادعاهای بی‌اساس دستاویزی برای اعمال تحریم ظالمانه علیه مردم ایران بوده است.

 

پاک آیین گفت: هدف تحریم‌ها کشاندن ایران به پای میز مذاکره نبود چرا که ما همواره حتی قبل از تحریم‌ها از مذاکره استقبال کرده‌ایم، البته ما حرف زور را نمی‌پذیریم و زیاده‌خواهی کشورهای غربی را قبول نداریم.

 

وی با یادآوری ترور دانشمندان هسته‌ای ایران توسط عوامل رژیم اسرائیل و عدم محکومیت این اقدام توسط کشورهای غربی گفت: دانش هسته‌ای در ایران بومی شده و صدها دانشمند هسته‌ای ایرانی به دنبال توسعه توانمندی علمی و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای برای تأمین نیازهای مردم ایران هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.