محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با تبریز بیدار:

بدبینانه ترین حالت این است که مذاکرات به نتیجه نرسد/ دولت اراده کافی جهت اجرای اقتصاد مقاومتی را ندارد

نسخه ای که می تواند در بدترین شرایط بهترین حالت پایدار را به دنبال داشته باشد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریز بیدار  با اشاره به اینکه تنها راه برون رفت از شرایط فعلی اجرای اقتصاد مقاومتی است، تشریح کرد :ما باید همیشه بد بینانه ترین شرایط را برای خودمان ترسیم کنیم و برای این شرایط ، تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم، بد بینانه ترین حالت این است که توافقات به نتیجه ای نرسد و تحریم ها با شدت بیشتری اعمال شود.


وی افزود: نسخه ای که می تواند در بدترین شرایط، بهترین حالت پایدار را به دنبال داشته باشد اقتصاد مقاومتی است ، اقتصادی که پایه و اساسش پتانسیل و ظرفیت های داخلی است.


وی در خصوص واردات بی رویه  گفت: در بسیاری از بخش ها ما نیاز به واردات نداریم و فقط باید در بخش هایی که امکان تولید در داخل کشور وجود ندارد و یا کمبود داریم، اقدام به واردات کنیم، نه اینکه به صورت بی رویه اقدام به واردات کنیم.مطمئنا اینگونه واردات به بخش تولید کشور آسیبی جدی وارد می کند و باعث ورشکستگی و تعطیلی کارخانجات می شودواردات باید درچهارچوب مشخص و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد.


وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت و مجلس چه اقدامات جدی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام داده اند، گفت: قدم اول مجلس تشکیل کمیسیون های مربوطه بود، در قدم بعدی روی تصویب مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید کار کردیم. یعنی مجلس از نظر نرم افزاری ، دست دولت را برای اجرای راحت تر اقتصادی مقاومتی باز گذاشت .


عضو کمیسیون اچتماعی مجلس افزود: دولت هم بعضی اقداماتی را انجام داده ولی این اقدامات بسیار ضعیف و ناکافیست. واردات بی رویه، ارقام بالای قاچاق کالا و ایجاد مناطق آزادی که زمینه را برای ورودکالاهای خارجی فراهم می آورد و به تولید داخلی لطمه می زند، همه دلیل بر آن می باشد که هنوز اراده کافی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در دولت وجود ندارد.


وی در خاتمه گفت: متاسفانه کار به جایی رسیده که همه از اقتصاد مقاومتی سخن می گویند ولی در عمل بلعکسش را انجام می دهند. همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام تاکید کردند، در بحث اقتصاد مشکل اصلی ما عمل نکردن به اقتصاد مقاومتی است. انشالله بتوانیم، همه در راستای اقتصاد مقاومتی گام  برداریم تا پوزه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را به خاک بمالیم.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *