روانچی:

برخی اختلاف های کلیدی برای تصمیم گیری وزیران می ماند

مجید تخت روانچی عضو تیم مذاکره کننده ایران از فشردگی مذاکرات در روزهای پایانی گفت و افزود: احتمال می دهیم یکی دو موضوع کلیدی اختلافی برای روزهای اخر بماند تا وزیران درباره ان تصمیم بگیرند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران در وین افزود: تقریبا روزهای اخر مذاکرات است و دقیقا نمی دانیم چه روزی به اتمام می رسد. اکنون در مرحله ای هستیم که مذاکرات بسیار فشرده است.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: از صبح زود جلسات شروع می شود و تا انتهای شب ادامه دارد. حتی بعد از پایان مذاکرات با طرف مقابل، جلسات داخلی ما در انتهای شب شروع می شود.

وی درباره سطح مذاکرات هم گفت: در بعضی موضوعات جلسات کارشناسی به اتمام رسیده و مسائل به سطح معاونین امده است که در این سطح در حال بحث در ان زمینه هستیم. البته رسیدگی به بعضی موضوعات در سطح کارشناسی ادامه دارد.

روانجی احتمال داد که حل بعضی مسائل به جلسات وزیران بکشد و گفت: احتمال می دهیم چند مسائل کلیدی بماند تا وزیران در روزهای آخر به ان رسیدگی کنند.

عضو تیم مذاکره کننده ایران درباره جزییات این مسائل گفت: اجازه دهیم وارد جزییات نشوم ولی موضوعاتی کلیدی است که رسیدگی در سطوح بالاتر را لازم دارد. اینها مسائلی هستند که قاعدتا نمی تواند درسطح کارشناسی و معاونین به نتیجه برسد. 

وی اظهار داشت: هنوز هم هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست. این طور نیست که الان قطعی بتوان گفت بعضی موضوعات در سطح وزیران مطرح می شود ولی برداشت ما این است که یکی دو موضوع برای تصمیم گیری در سطح وزیران بماند.

روانچی درباره زمان نشست ایران و ۱+۵ گفت: روز آن مشخص نیست. امروز قرار است وزیران به وین بیایند. خانم موگرینی هم امروز می آیند ولی جلساتی که برگزار می شود دو جانبه خواهد بود. امروز جلسه ایران و ۱+۵ نیست.

معاون وزیر امور خارجه گفت: وزیران در پایان امروز وین را ترک می کنند و این که چه زمانی بازگردند بعدا تصمیم گیری می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *