عضو هیات مدیره و معاون اداری مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران

پنج میلیون تن گندم مازاد بر مصرف ذخیره سازی شد

عضو هیات مدیره و معاون اداری مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در پیشبرد راهبرد سیاسی ، گفت: پنج میلیون تن گندم تاکنون علاوه بر مصرف جاری کشور ذخیره سازی شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، قدرت حیدری چهارشنبه شب در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور در تبریز با بیان اینکه قیمت تمام شده هر کیلوگرم گندم برای دولت ۱۲ هزار و ۲۵۰ ریال است که با قیمت شش هزار و ۶۵۰ ریال در اختیار کارخانجات آرد قرار می گیرد ، گفت: دولت سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای خرید گندم یارانه پرداخت می کند.


به گفته وی هزینه سالانه پرداختی دولت در این زمینه در آذریابجان شرقی دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.


وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام در قالب برنامه ششم توسعه اظهار کرد: با توجه به اینکه در این برنامه نیز اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دارد، باید به سمت واقعی سازی قیمت ها پیش برویم.


معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه صرفه جویی ضرورت محدودیت های اقتصادی است ، گفت: اقتصاد ارزانی فرهنگ ما را تحت الشعاع قرارداده و برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی ، نیازمند بازنگری در بخش فرهنگی هستیم.


محمد صادق پورمهدی با بیان اینکه واقعی کردن قیمت ها بدون فرهنگ سازی ممکن نخواهد بود گفت: با توجه به تداوم هدر رفت نان ضرورت حرکت از شیوه های سنتی تولید نان به سمت نان های صنعتی ضروری به نظر می رسد.


در این آیین از خدمات علی شامی نژاد قدردانی و علی نیرومند به عنوان مدیر عامل جدید شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت معرفی شد.


نیرومند پیش از این به عنوان سرپرست این شرکت در استان آذربایجان غربی فعالیت می کرد.


شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت یکی از مناطق ۱۴ گانه زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران است که از سال ۱۳۸۳ با ادغام اداره کل غله و بهمن غرب تشکیل گردید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *