هزینه یک شب اقامت در تبریز

برای یک شب اقامت در هتل‌های تبریز بسته به نوع هتل، اتاق، سوئیت و خدمات هتل و امکاناتی که در اختیار قرار می‌دهند از شبی ۱۱۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان متغییر است.‌

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از اقتصادنیوز، تبریز یکی از کلانشهرهای بزرگ ایران، مرکز استان آذریایجان شرقی و در شمال غربی کشور قرار گرفته است. مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و ارمنستان دارد.

تبریز از گذشته تاکنون نقش اساسی و مهم در اقتصاد و فرهنگ و تاریخ و سرنوشت ایران داشته است اما بارها در طول تاریخ بر اثر زمین‌لرزه آسیب جدی دیده و در اثر حمله‌های سلجوقیان، مغولان، عثمانی، اشغال تبریز توسط روس‌ها دچار خرابی‌های شدیدی شده‌ است. از این رو بخش‌های عمده‌ای از قسمت‌های قدیمی شهر نابود شده است امروزه تنها دو محل باستانی یعنی ارگ تبریز و مسجد کبود از تبریز قدیم بر جای مانده ‌است.

روستای تاریخی کندوان از جاذبه‌های گردشگری این استان محسوب می‌شود که در ۶۲ کیلومتری تبریز قرار گرفته و سومین هتل صخره‌ای دنیا نیز در این روستا واقع شده است. همچنین تعدادی از خانه‌های تاریخی تبریز نیز بعد از مرمت تبدیل به مرکز فرهنگی و موزه شده‌اند؛ از قبیل خانه کوزه‌کنانی به موزه مشروطه و خانه شربت‌اوغلی به فرهنگسرای تبریز و خانه‌های قدکی، گنجه‌ای‌زاده و بهنام به مجموعه دانشکده معماری تبدیل شده‌اند. از دیگر اماکن دیدنی می‌توان به بازار تبریز، تیمچه مظفریه اشاره کرد که این بازار، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان است.

فرودگاه تبریز پرواز مستقیم به تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، بندرعباس، رشت، شیراز، عسلویه، کیش، ماهشهر دارد که به صورت هفتگی یا روزانه پروازها صورت می‌گیرد. همچنین خط راه‌آهن داخلی برای تهران و مشهد و سلماس نیز وجود دارد. از تبریز پرواز خارجی و راه آهن بین‌المللی به مقصد نخجوان نیز صورت می‌گیرد.

برای یک شب اقامت در هتل‌های تبریز بسته به نوع هتل، اتاق، سوئیت و خدمات هتل و امکاناتی که در اختیار قرار می‌دهند از شبی ۱۱۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان متغییر است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *