عضو هیئت رئیسه مجلس:

تمامی بندهای توافقنامه هسته‌ای باید در مجلس مطرح شود

عضو هیئت رییسه مجلس گفت: تمامی بندهای توافقنامه هسته‌ای باید در مجلس مطرح شده و پس از اعلام نظر نمایندگان مردم به تصویب برسد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، با اشاره به آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی بنا به وظیفه ذاتی و قانونی خود، نظارت بر پیمان‌ها، موافقتنامه، توافقنامه‌های بین المللی ایران را بر عهده دارد، که توافق هسته‌ای مستثنی نیست.


وی با بیان این‌که هرگونه توافقی باید با رأی حداکثری نمایندگان ابتدا مورد تصویب قرار گیرد، سپس اجرایی شود، خاطرنشان کرد: چنین روندی در قوانین دیگر کشورهای غربی نیز قابل مشاهده است، چنانکه اگر توافقی صورت گیرد، این توافق باید در کنگره آمریکا نیز به تصویب برسد.

فرهنگی با بیان این‌که بند بند توافق نامه هسته‌ای بایستی منافع و عزت ملت ایران را تأمین کند، خاطرنشان کرد: تمامی بندهای توافقنامه هسته ای باید در مجلس مطرح شده و پس از اعلام نظر نمایندگان مردم به تصویب برسد که البته موضع نمایندگان در این خصوص همان رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی است.

وی با تأکید بر این‌که بازرسی از مناطق نظامی و هسته‌ای خارج از حدود و اختیارات قانونی بازرسان بین المللی مغایر با عزت و استقلال ملت ایران است، تصریح کرد: پذیرش هر تعهدی خارج از اصول و قواعد بین المللی به زیان کشور تمام خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی مذاکره، همزمان با فشار و تهدید را بی نتیجه دانست و گفت: اگر سردمداران غربی زیاده‌خواهی را کنار گذاشته و از روی منطق نسبت به آینده توافق با ایران بیاندیشند، خواهند دانست که تهدید، تحریم و فشارهای اقتصادی علیه ایران هیچ گاه جواب نداده است.

فرهنگی با بیان این‌که صداقت آمریکایی ها چیزی جز دروغ، دغل و فریب‌کاری نیست، گفت: امروز شرایط برای یک توافق مطلوب برای هر دو طرف مذاکره بیش از هر زمان دیگری محیاست، غرب باید از این فرصت استفاده کند، چراکه ایران پیش از این به ویژه پس از بیانیه لوزان اعتمادسازی های لازم را انجام داده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *