سعیدی: جمهوری اسلامی هیچ‌گونه زیاده‌خواهی غرب را نمی‌پذیرد

نماینده مردم تبریز در مجلس با تأکید بر مقابله با زیاده‌خواهی غرب در جریان مذاکرات هسته‌ای گفت: اگر مذاکرات براساس احترام به حقوق متقابل بوده و غرب از زیاد‌ه‌خواهی‌های خود دست بردارد، «توافق خوب» دور از دسترس نیست.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، با اشاره به ‌مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ اظهار داشت: ایران از بدو ورود به مذاکرات هسته‌ای، درصدد احقاق حقوق مسلم هسته‌ای خود بوده و هیچ‌گونه زیاده‌خواهی غرب را نمی‌پذیرد.


وی با بیان این‌که حضور ایران در مذاکرات هسته‌ای نشان‌دهنده حسن نیت و صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای است، خاطرنشان کرد: اگر مذاکرات براساس احترام به حقوق متقابل بوده و غرب از زیاد‌ه‌خواهی‌های خود دست بردارد، «توافق خوب» دور از دسترس نیست.

سعیدی با بیان این‌که نرمش قهرمانانه ایران در جریان مذاکرات به معنای وادادگی و عقب‌نشینی از اصول و مواضع روشن انقلاب اسلامی نیست، تصریح کرد: آنچه که مسلم است، این بوده که غرب به‌ویژه آمریکا هیچ‌گاه مورد اعتماد نبوده و نیستند، از همین رو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید ضمانت‌های لازم برای انجام تعهدات طرف غربی را اخذ کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با تأکید بر این‌که غرب ناگزیر به احترام نسبت به عزت، حقوق و کرامت ملت ایران است، گفت: ملت ایران خواهان احقاق حقوق مسلم هسته‌ای خود است و نه چیز دیگر که در این راستا هیچ‌گاه مقابل زیاده‌خواهی غرب باج نمی‌دهد.

سعیدی ادامه داد: آمریکا و غرب ناگزیر به «توافق خوب» با ایران هستند، البته غربی‌ها بهتر می‌دانند که سیاست خصمانه تحریم‌های اقتصادی هیچ‌گاه نتیجه مثبت نداده و سبب تحکیم اراده ملت‌ها در مقابل دولت‌های مستکبر شده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *