استاندار آذربایجان‌شرقی خبر داد

تلاش دولت برای کسب درآمد از مالیات به جای فروش نفت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دولت تلاش دارد تا درآمد کشور به جای فروش نفت از طریق مالیات تامین شود و منطقی نیست که قیمت یک کالا مانند نفت بر اداره کشور تاثیر بگذارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،اسماعیل جبارزاده پیش از ظهر امروز در جمع مدیران مالیاتی آذربایجان‌شرقی با تبریک هفته مالیاتی اظهار داشت: اداره کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی دارای رتبه‌های برتر کشوری است که این موفقیت در سایه همدلی و همراهی کارکنان و تلاش آنان حاصل شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت کارکنان امور مالیاتی سخت‌تر از دیگر کارمندان دولت است، افزود: کارکنان این اداره کل در زمینه دریافت مالیات از مردم با مشکلاتی مواجه هستند که این امر ناشی از برخی مشکلات فرهنگی است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به فتوای رهبری در زمینه وجوب پرداخت مالیات خاطرنشان کرد: این تاکید و صدور فتوا از سوی ایشان بی‌سابقه بوده و دیگر مراجع نیز بر این امر تاکید دارند.

وی گفت: مردم آذربایجان‌شرقی هم متشرع و هم قانونگرا بوده و در زمینه پرداخت‌های مالیاتی همراهی خوبی داشته و خواهند داشت.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های تراز اول اقتصادی کشور است و با تلاش بیشتر امور اقتصادی شاهد رونق بیشتر اقتصادی در استان خواهیم بود.

وی شرایط اقتصادی کشور را ویژه دانست و افزود: اعمال تحریم‌های مختلف بانکی در کنار تحریم‌های نفتی مشکلات زیادی را موجب شده است و امیدواریم در این روزهای حساس هر آنچه مصلحت الهی است در مذاکرات هسته‌ای رخ دهد.

آینده روشن برای اقتصاد آذربایجان‌شرقی


جبارزاده با اشاره به چشم‌اندازهای اقتصادی استان در سال‌های آتی یادآور شد: آینده روشنی برای اقتصاد استان دیده می‌شود و با تلاش بیشتر خواهیم توانست زمینه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی بیشتری را فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کنار مزایای دیگر، اعلام ثبات و امنیت کشور است و یک نشانه مثبت از وضعیت داخل کشور برای دیگران است.

بخش اقتصادی و مالیاتی نقش ویژه‌ای در زمینه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دارد


وی یادآور شد: بخش اقتصادی و مالیاتی نقش ویژه‌ای در زمینه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دارد و خوشبختانه میزان رضایت از عملکرد مالیاتی نیز مناسب است.

جبارزاده گفت: باید تلاش کنیم تا مودیان مالیاتی حداکثر رضایت را از عملکرد مالیاتی و اقتصادی داشته باشند.

وی افزود: یکی از نشانه‌های اقتصاد سالم پرداخت مالیات از طرف مردم و اداره کشور توسط مالیات است و اداره کشور از طریق درآمدهای نفتی و قیمت یک کالا کار درستی نیست.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دولت تلاش دارد تا درآمد کشور به جای فروش نفت از طریق مالیات تامین شود و منطقی نیست که قیمت یک کالا مانند نفت بر اداره کشور تاثیر بگذارد.

مالیات باید از درآمد حاصله باشد


وی تصریح کرد: مالیات باید از درآمد حاصله باشد و قابل قبول نیست که مالیات از درآمدهای صورت نگرفته اخذ شود و زمانی که درآمد محرز شد مالیات اخذ شود و وجدان آسوده را داشته باشیم.

جبارزاده افزود: اگر ممیز و کمک ممیز به خود زحمت کار کارشناسی ندهد و مستقیما سهمیه مالیات خود را بین مودیان تقسیم کند عدالت اجرا نشده است و باید ابزارهای علمی درزمینه واحدیابی و شناسایی واحدهای جدید را به کار ببندیم.

مفاسد با کاهش برخورد مستقیم مردم و کارمندان مالیاتی کم می‌شود


وی بر الکترونیکی کردن سیستم مالیاتی تاکید کرد و گفت: هرچه میزان برخورد مستقیم مردم با کارمندان مالیاتی کمتر شود مفاسد مختلف کاهش خواهد یافت و باید برخورد صحیح و خوشرویی در مواجهه با مردم صورت گیرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی یادآور شد: اداره امور مالیاتی استان در زمینه پدافند غیرعامل و امنیت شبکه رتبه‌های برتر کشوری را داشته است و امیدواریم همانند سال گذشته این برترین‌ها حفظ شود.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *