سهم 1832 میلیارد تومانی مالیات استان

نزدیک به ۵۰ درصد درآمد مالیاتی آذربایجان‌شرقی از محل ارزش افزوده است

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان کسب در آمد مالیاتی در سال ۹۳ بوده که نزدیک به ۵۰ درصد آن از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، رسول رسولی پیش از ظهر امروز در نشست مدیران مالیاتی استان و  شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: در سال ۹۳ حدود ۱۰۰ درصد تحقق درآمد مالیاتی را داشته‌ایم و یک هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان کسب در آمد مالیاتی در سال گذشته داشته‌ایم.


وی ادامه داد: از این میزان ۷۶۰ میلیارد تومان به صورت درآمد مستقیم و ۷۳۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: ۸۰ درصد فضای اداری برای مالیات مشاغل هستند و این در حالی است که ۸ درصد مالیات را مشاغل پرداخت می‌کنند.

رسولی افزود: ۲۶ درصد مالیات‌ها را از طرق اشخاص حقوقی دریافت می‌کنیم و تامین عدالت مالیاتی از اهداف مورد نظر است.

وی یادآور شد: بیشترین پرونده‌های شورای حل اختلاف نیز مربوط به مشاغل است و حجم زیادی از فعالیت‌های کارکنان را ‌مشاغل به خود اختصاص می‌دهند.

رسولی افزود: تنها ۱۰۵ میلیارد تومان در طول سال از محل مالیات‌های مشاغل تامین می‌شود و این در حالی است که بیشترین مشکل را در این حوزه داریم.

 

افزایش ۳۲ درصدی درآمدهای مالیاتی در آذربایجان‌شرقی/وصول ۱۸۳۲ میلیارد تومان مالیات در سال ۹۴

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال باید هزار و ۸۳۲ میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته باشیم که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد افزایش را شاهد هستیم.

وی افزود: سهم مالیات مستقیم حدود یک هزار میلیارد تومان و ۸۳۲ میلیارد تومان مربوط به مالیات ارزش افزوده است.

رسولی گفت: سهم مالیات مشاغل در سال آتی بالاتر از میانگین بوده و بر اساس مصوبه مجلس باید ۴۱ درصد افزایش در مالیات مشاغل رخ دهد.

وی گفت: در سه ماهه اول سال ۳۷۱ میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته‌ایم که  از برنامه پیش‌بینی شده سه ماهه عقب هستیم.

رسولی گفت: با توجه به اینکه هر ماه باید ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشیم تا میزان درآمد سالانه را تامین کنیم باید در ماه‌های آتی تلاش بیشتری کنیم.

رسولی افزود: با وضعیت فعلی درآمدهای نفتی تلاش می‌کنیم تا مالیات‌ها را به موقع بگیریم تا دولت در پرداخت‌ها با مشکلی مواجه نشود.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر در سه تبریز به فعالیت‌های اداری پرداخت می‌کنیم و در ۲۸ شهر نیز اداره مالیاتی داریم.

وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا در تمام شهرها ساختمان ملکی داشته باشیم و در حال حاضر تنها در گوگان ساختمان ملکی نداریم که در صورت تملک این ساختمان جشن ساختمان‌های ملکی را در استان خواهیم گرفت.

رسولی با اشاره به اجرای طرح نظام جامع مالیاتی افزود: پروژه phdدر شهرهای مختلف در حال اجرا است و نتیجه کار به صورت هماهنگ در شهرهای مختلف حاصل شود.

 

۱۳۰۰ نفر کارمند اداره مالیاتی آذربایجان‌شرقی

وی گفت: هزار و ۳۰۰ نفر نیرو در استان داریم و در زمینه فناوری اطلاعات و ipجزو استان‌های برتر کشوری هستیم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: این اداره کل در زمینه مسائل عمرانی تلاش کرده تا نوسازی ساختمان‌های اداری را به صورت مستمر و منظم انجام دهد و تحمیل مالی مضاعف و بدهکاری ایجاد نکنیم.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *