جبارزاده مطرح کرد

دولت بیشتر توان خود را صرف مذاکرات هسته ای کرده است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت بیشترین توان خود را در موضوع مذاکرات هسته ای گذاشته و این مذاکرات به روزهای حساس و آخر خود نزدیک شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده روز پنج شنبه در دیدار با اعضا هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی اظهارکرد: امیدواریم این مذاکرات به شکل منطقی و با حفظ حق و حقوق ملت ایران به نتیجه برسد و ملت ایران از دانش و علم هسته ای نیز همانند دیگرعلوم برخوردار و محدودیت ها ناحق برطرف شود.

وی افزود: البته چیزی که دراین میان بسیار مهم است این بود که دنیا شاهد شد که ایران بجز حق و منطق دنبال چیز دیگری نبوده و به لطف مقاومت مردمی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به موفقیتی بزرگ در علم هسته ای دست یافت.

جبارزاده خاطرنشان کرد: البته کارمان پس از مشخص شدن نتایج تازه شروع می شود و ما باید برای پساتحریم برنامه ریزی کرده و مدیریت کنیم.

وی با انتقاد از افرادی که عنوان می کردند تحریم ها و قطع نامه ها کاغذ پاره ای بیش نیستند، افزود: امروز شاهدیم که این تحریم ها چطور در صنعت اثرگذار بوده و بخش عمده ای از مشکلات حوزه صنعت در راستای همین تحریم ها حاصل شده است.

جبارزاده خاطرنشان کرد: افرادی که با تصمیمات غلط خود مشکلات فعلی صنعت را رقم زده اند امروز با پررویی تمام در صنایع حاضر می شوند و طوری جلوه می دهند که صنعت هیچ مشکلی ندارد و برای خود تبلیغ می کنند.

وی با بیان اینکه خانه صنعت و معدن استان که مایه خیر و برکت برای مردم و استان است افزود: این خانه باید مورد حمایت جدی قرارگیرد و مشکلات صنعت استان باید از طریق این خانه حل و برطرف شود.

استاندارآذربایجان شرقی گفت: البته وجود مشکل در صنعت، نشانه پویایی و فعال بودن آن است که با رفع این مشکلات است که صنعت در مسیر توسعه قرار می گیرد.

جبارزاده همچنین از اعضا جدید هیات مدیره خانه صنعت و معدن استان خواست تا با حفظ ارتباط خود با مناطق ویژه علم و فناوری مشکلات موجود را به شکلی علمی رفع کنند و برای پساتحریم و پس از مذاکرات هسته ای نیز برنامه ریزی کنند.

وی افزود: سال ۹۴ سال سخت و متفاوتی بوده و خواهد بود و با توجه به محدودیت های منابع مالی باید از پتانسیل صنعتی استان استفاده بهینه صورت گیرد تا این محدودیت ها اثرگذاریشان کمتر شود.

وی همچنین از مدیران صنایع استان خواست تا واقعیت ها را با مردم در میان بگذارند و از جولان عده ای که با دروغ های بزرگ درصدد فریب افکار عمومی هستند جلوگیری کنند.

جبارزاده افزود: متاسفانه زشتی دروغ از بین رفته و این افراد دروغ بزرگ را برابر با برد بزرگ در انتخابات می دانند که البته باید عملکرد این افراد باید اطلاع رسانی و کارهای آنها که موجب تعطیلی ۴۵۰۰ واحد صنعتی در استان را موجب شده بازگویی شود.

دراین دیدار اعضا جدید هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی نکته نظرات و دیدگاه های خود در خصوص صنعت استان و خروج از وضعیت فعلی را با استاندار در میان گذاشتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *