شعار مرگ بر چین در راهپیمایی روز قدس تبریز

آنچه امسال جالب بود اقدام اندک نفراتی بود که به بهانه مسلمانان اویغور شعار مرگ بر اسرائیل روز قدس را به شعار مرگ برچین تغییر دادند و در بین سیل خروشان جمعیت شعارهایی از قبیل شعارهایی نظیر “مسلمانلار اویاغدی اویغورلارا دایاغدی” و “اولوم اولسون چینه” سر دادند.

به گزارش تبریز بیدار، راهپیمایی روز قدس تبریز امسال نیز با شکوه و با صلابت برگزار شد و عمق تنفر تبریز از رژیم غاصب فلسطین در خیابان های تبریز شعله کشید. اما آنچه امسال جالب بود اقدام اندک نفراتی بود که به بهانه مسلمانان اویغور شعار مرگ بر اسرائیل روز قدس را به شعار مرگ برچین تغییر دادند و در بین سیل خروشان جمعیت شعارهایی از قبیل شعارهایی نظیر “مسلمانلار اویاغدی   اویغورلارا دایاغدی” و “اولوم اولسون  چینه”  سر دادند. 


سایت ائل پرس در این خصوص نوشت: تعداد چند نفر از این افراد در محدوده خیابان ارتش شمالی با سر دادن شعار مرگ بر چین به بهانه حمایت از ترکان اویغور چین بدلیل برخورد دولت کمونیستی با روزه داری و در دست گرفتن پرچم منتسب به قوم گرایان قصد ایجاد مشکل در راهپیمایی  و خو نمایی را داشتند که با واکنش سریع مردم مواجه شده و موفق به ادامه اقدامات شیطنت آمیز خود نشدند. حضور چند تن از چهره های شناخته شده و دارای سوابق امنیتی در بین این افراد نشانگر برنامه ریزی شدن این حرکت از سوی قوم گرایان خارج نشین است.

این اقدام از طرف برخی رسانه های بیگانه نیز به سرعت مورد استقبال قرار گرفت و این رسانه ها در بخش های مختلف خود از این حرکت قوم گرایانه گزارش هایی ارئه کردند. 

البته این حرکت فتنه انگیز نتوانست به اهداف طراحی شده خود دست یابد و سیل خروشان مردم این تحرکات تفرقه افکن را در دم نابود کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *