گفتگوی تبریز بیدار با نائب رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی؛

حقیقت پور: خواسته های نامشروع آمریکایی ها از فکت شیت خودشان نیز فراتر رفته است

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تا سه‌شنبه مذاکرات در مسیر حصول توافق بود. از روز سه‌شنبه به بعد اختلالاتی در روند مذاکرات روی‌داد که مسبب اصلی آن شخص آقای اوباما بود.

منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین، نائب رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص روند مذاکرات و حصول توافق احتمالی، با اشاره به اینکه طرف اصلی مذاکرات با ایران باید خانم موگرینی باشد و اینکه نباید هر کشوری موضع خود را مستقل و متضاد باهم اتخاد کند، گفت: متأسفانه خانم موگرینی، به عنوان مسئول هماهنگ کننده اروپایی و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نمی‌تواند موضع واحد اتخاذ کند.

وی ادامه داد: تا سه‌شنبه مذاکرات در مسیر حصول توافق بود. از روز سه‌شنبه به بعد اختلالاتی در روند مذاکرات روی‌داد که مسبب اصلی آن شخص آقای باراک اوباما بود.

نائب رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این روند به عدم حصول توافق بیانجامد، مردم دنیا بداند، ما اهل توافق بودیم، توافق خوب؛ آمریکایی‌ها بر پایه زورگویی و زیاده خواهی موجبات عدم توافق را فراهم می‌کنند. در مذاکرات استدلال و منطق حرف اول و آخر را می‌زند نه اینکه طرف غربی هر کجا تاب مقاومت در برابر درخواست‌های مشروع و مستدل ایران را نداشت حرف از گزینه‌های زیر و روی میز خود به میان بیاورد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها با دلایل واهی از جمله بازرسی‌های غیر قانونی، عدم تحقیق و توسعه هسته‌ای، گنجاندن تحریم‌های اصلی در قطعنامه‌ای که قرار است شورای امنیت صادر کند و… که نه تنها از بیانیه لوزان بلکه حتی از فکت‌شیت آمریکایی نیز فراتر رفته اند.

وی در خاتمه گفت: روند مذاکرات به‌خصوص از پنجشنبه و جمعه اوضاع و احوال مناسبی ندارد. حصول توافق با رعایت خطوط قرمز هسته‌ای در صورتی که طرف غربی زیادی‌خواهی و زورگویی را راهبرد خویش قرار داده باشد، بعید و سخت به نظر می‌رسد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *