دومین روز آتش‌بس/بنادر یمن همچنان در محاصره شدید عربستان

با گذشت یک روز از آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل متحد، بنادر یمن همچنان شاهد محاصره شدید دریایی هستند که مانع از عملیات امداد رسانی به داخل این کشور می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم ، منابع یمنی در دومین روز از آتش‌بس انسانی در این کشور که بنا بر اعلام سازمان ملل از ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه روز جمعه به وقت محلی یمن شروع شده بود، اعلام کردند که محاصره شدید دریایی یمن همچنان ادامه دارد.

سازمان هلال احمر یمن به پایگاه خبر، گفت که از زمان آغاز آتش‌بس در این کشور هنوز هیچ گونه کمک انسانی به یمن نرسیده است.


در همین رابطه برخی از منابع در نیویورک اعلام کردند که سازمان‌ها و  آژانس‌های انسانی ناامیدی خود را از ادامه حملات عربستان به یمن اعلام کرده‌اند.

محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت وگوی تلفنی با شبکه خبری العالم، درباره دلایل نقض آتش بس در یمن از سوی عربستان و گروه‌های وابسته به آن گفت : این گروه تروریستی القاعده و شبه نظامیان عبدربه منصور هادی بودند که پس از اعلام آتش بس به نیروهای ارتش یمن در تعز حمله کردند.

احمد عسیری سخنگوی ائتلاف عربی – آمریکای به سرکردگی عربستان علیه مردم یمن نیز رسما اعلام کرد که عربستان آتش بس یمن را تایید نمی کند و آن را به رسمیت نمی شناسد.

عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان به همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

محمد عبدالسلام: توقف تجاوزگری و محاصره یمن در اولویت است

سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن، توقف کامل تجاوزگری سعودی ها علیه یمن و پایان محاصره این کشور را رویکرد واقعی این جنبش توصیف کرد و گفت تا قبل از تحقق این دو موضوع، راه حل سیاسی وجود ندارد.

محمد عبدالسلام پس از بازگشت از نشست مشورتی با سران عمان و طرف های بین المللی، در کنفرانس خبری گفت: توقف کامل تجاوزگری آل سعود و پایان محاصره برای بازگشت زندگی مردم به روال عادی مهمترین نکاتی بود که در این گفت وگوها مطرح و تاکید کردیم که پس از تحقق این امور باید درصدد حل و فصل سیاسی مساله یمن باشیم.


نقض مکرر آتش‌بس با گذشت یک روز از آتش‌بس انسانی در یمن

جنگنده های ارتش سعودی با نقض مداوم آتش بس انسانی در یمن طی شب گذشته و صبح امروز یکشنبه مناطق مختلف این کشور را هدف قرار داده و شمار دیگری از شهروندان یمنی را شهید یا زخمی کردند.

جنگنده های ارتش سعودی امروز مجتمع مسکونی پزشکان بیمارستان عمومی حرض در استان حجه را هدف قرار دادند.


منابع یمنی گفتند که هواپیماهای سعودی دو مرتبه به منطقه شعبان در استان صعده حمله کردند که تعدادی شهید و زخمی برجای گذاشت. این منابع همچنین از حمله هوایی ارتش سعودی به پادگان سامه در منطقه ذمار یمن خبر دادند.

 ارتش عربستان سعودی یک پل ارتباطی بین مناطق حیدان و الظاهر در صعده، ناحیه غافره در منطقه الظاهره، منطقه مثلث عاهم در استان حجه را هدف قرار داد.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد که جنگنده های سعودی مناطق جوله الرخاب و ساحل ابین در عدن و کوه النهدین در جنوب شهر صنعا را بمباران کردند.

در همین حال، شبکه تلویزیونی المسیره از نبرد سنگین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با عناصر گروه تروریستی القاعده و حزب اخوان الاصلاح در منطقه الحسب در استان تعز خبر داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.