مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

۱۹۰ میلیارد تومان از اعتبارات بنگاه‌های زودبازده آذربایجان‌شرقی تخصیص نیافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: اعتبار بنگاه‌های زودبازده و طرح‌های اشتغالی استان در سال گذشته ۲۷۳ میلیارد تومان بود که نزدیک به ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب تخصیص نیافت.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، میراحد حسینی صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات بانکی استان، اظهار داشت: ۳ هزار میلیارد تومان تقریبا معادل ۲ برابر اعتبار بنگاه‌های کوچک زودبازده در ۸ سال و تقریبا معادل ۹ برابر اعتبار سیاست‌های اشتغالی است که سال گذشته تنها ۲۷۳ میلیارد تومان به استان ما تخصیص داده بودند.

وی افزود: اگر این رقم به استان ما تخصیص یابد در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات می‌تواند منشاء تحولات بزرگ و توسعه سریع استان شود.

حسینی تاکید کرد: برای تحقق این مهم باید شیوه‌نامه و مکانیسمی تعریف و در این شیوه نامه مدت زمان پرداخت، درصد بهره بانکی، نوع طرح‌های معرفی شده، بانک‌های عامل، نحوه پرداخت و میزان پرداختی در قالب سرمایه در گردش یا سرمایه ثابت دقیقا مشخص شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ما در طول ۸ سال حدودا ۱۰۷ هزار طرح در قالب بنگاه‌های کوچک زودبازده معرفی کردیم خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶۰ هزار طرح مصوب و ۴۸ هزار طرح با اعتباری به میزان یک هزار ۷۵۸ میلیارد تومان منجر به انعقاد قرارداد شد و از این طرح‌ها نیز ۴۷ هزار طرح با یک هزار و ۱۸۳ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسیدند.


وی اضافه کرد: در سال گذشته که اعتبار بنگاه‌های زودبازده و طرح‌های اشتغالی ما ۲۷۳ میلیارد تومان بود در مجموع ۲۶۹ طرح با تخمین اعتباری ۲۸۴ میلیارد تومان معرفی کردیم.

حسینی گفت: از این طرح‌ها نیز تنها ۷۷ طرح با اعتبار ۸۱ میلیارد تومان به عقد قرارداد انجامید و در نتیجه نزدیک به ۱۹۰ میلیارد تومان از ۲۷۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب تخصیص نیافت.

وی دلیل عدم تخصیص این میزان اعتبار را بالا بودن بهره بانکی عنوان و تصریح کرد: اگر این ۳ هزار میلیارد تومان را هم با نرخ سود ۲۴ درصد پرداخت کنند طبیعتا روی دستمان خواهد ماند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *