نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس :

توافق وین قابل قبول ولی ایده آل نیست/ ضرورت ادامه مسیر توانمند صنعت هسته ای کشور

حقیقت پور گفت: با توجه به شرایط سختی که ما در مذاکرات شاهد آن بودیم ما با ۱+۵ به یک توافق قابل قبول دست پیدا کردیم هر چند که ایده‌آل به نظر نمی‌رسد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از آناج ، منصور حقیقت‌پور ، با بیان اینکه با تاکیدات مقام معظم رهبری و مقاومت و ایستادگی ملت ایران جمع بندی اولیه توافق هسته ای وین به شکل قابل قبولی انجام شد، اظهار کرد: در این جمع بندی تیم مذاکره کننده تلاش خود را برای اینکه تا حدود زیادی منافع این مرز و بوم در همه عرصه‌ها حفظ و تامین شود، کرد.

وی برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی را در کنار فعالیت سانتریفیوژها و حضور موثر ایران در عرصه تحقیقات هسته‌‌ای در سطوح بالاتر را از نتایج مثبت این مرحله از مذاکرات و توافق اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط سختی که ما در مذاکرات شاهد آن بودیم ما با ۱+۵ به یک توافق قابل قبول دست پیدا کردیم هر چند که ایده‌آل به نظر نمی‌رسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه با راهبری‌های خردمندانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری توافق هسته‌ای در جمع‌بندی نهایی با یک شرایط مطلوبی به انجام رسید، عنوان کرد: این مذاکرات اعتماد‌سازی ایران بود هر چند که این روند اعتمادسازی از سال‌های قبل آغاز شده بود اما تیم مذاکره‌کننده ما در این ۲۲ ماه به گونه‌ای حرکت کرد تا در مطلوب‌ترین شرایط توافق به انجام برسد.

حقیقت‌پور با اشاره به اینکه به دلیل آنکه کشورهای غربی بیشتر از ما نیازمند این توافق بودند باید پایبند به تعهدات باشند، تصریح کرد: البته در این زمینه راهکارهای منطقی و گروه‌های ناظر نیز در انجام تعهدات پیش‌بینی شده تا برای همیشه کشورهای غربی زیر تعهدات خود نزنند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه نباید از اصل اقتصاد مقاومتی در حل مشکلات معیشتی مردم غفلت کرد، عنوان کرد: ادامه مسیر توانمند صنعت هسته‌ای کشورمان و تلاش همه‌جانبه مسئولان کشور در زمینه رفع تحریم‌ها و تهدیدها باید ادامه داشته باشد.


وی در پایان با قدردانی از تلاش تیم مذاکره‌کننده که با زیرکی تمام سعی کرد تا منطقی و عقلانی در این مذاکرات از حق و حقوق ملت ایران دفاع کند، افزود: ما در بهترین شرایط می‌توانیم از این ظرفیت در سایر عرصه‌ها نیز در رسیدن به نقطه اوج عزت و عظمت این مرز و بوم استفاده کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *