گفت و گوی تبریز بیدار با رئیس مجمع نمایندگان استان؛

دولت هنوز مجلس را در جزئیات متن توافق قرار نداده است/ نباید از یادمان برود که دشمن قابل‌اعتماد نیست

شیری: توافقی که صورت می‌گیرد باید حافظ عزت و اقتدار ملت ایران بوده و دستاوردهای هسته‌ای نظام و شهدا را حفظ کند و اگر خدای‌ناکرده دشمن بخواهد توافقی غیر از این را تحمیل کند، ما ایستاده‌ایم.

به گزارش تبریز بیدار، غلامحسین شیری، نمایندۀ مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان در خصوص رعایت شدن خطوط قرمز هسته‌ای نظام در توافق وین گفت: هنوز جزئیات توافق آن‌گونه که لازم است به دست مردم و مجلس نرسیده است. انشاالله باید منتظر بمانیم تا دولت جزئیات توافق را در اختیار مردم و مجلس قرار دهد. حقیقت این است که رهبر معظم انقلاب خودشان بر مسائل هسته‌ای اشراف و نظارت کامل دارند و اگر از خطوط قرمز عبور شده باشد با تذکرات ایشان مرتفع خواهد شد. دولت و تیم مذاکره کنندۀ هسته‌ای نمی‌توانند بر خلاف نظرات رهبری در اصول و فروع سیاست خارجی و داخلی اقدامی صورت بدهند.

نمایندۀ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ملت بزرگوار ایران همواره پشتیبان رهبری بوده و هستند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در ضیافت رمضانی با هیئت دولت فرمودند که هم باید در متون نگاشته شدۀ توافق، نهایت دقت اعمال گردد و هم باید مراحل قانونی توافق طی شود [اشاره به مصوبۀ مجلس]. نباید از یادمان برود که دشمن قابل‌اعتماد نیست.

وی افزود: توافقی که صورت می‌گیرد باید حافظ عزت و اقتدار ملت ایران بوده و دستاوردهای هسته‌ای نظام و شهدا را حفظ کند و اگر خدای‌ناکرده دشمن بخواهد توافقی غیر از این را تحمیل کند، ما ایستاده‌ایم.

رئیس مجمع نمایندگان استان در توضیح چگونگی رسیدگی مجلس به مفاد توافق بیان داشت: بر اساس اصول قانون اساسی هر قرارداد بین‌المللی که می‌خواهد رسمیت پیدا کند باید به نظر و تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. مطابق جایگاه نظارتی مجلس و نیز مصوبۀ مجلس شورای اسلامی در خصوص حفظ دستاوردهای هسته‌ای که به تصویب شورای محترم نگهبان رسید، مجلس به جزئیات توافق رسیدگی خواهد کرد.

نمایندۀ مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان شروع بررسی‌های متن توافق هسته‌ای در مجلس افزود: برنامۀ مشخص کاری به نمایندگان ابلاغ نشده است. طبق روال مجلس، دولت طی لایحه‌ای مجلس را در جریان جزئیات امور توافق خواهد گذاشت و پس از آن مجلس خواهد توانست به وظایف خود عمل کند و هنوز مشخص نیست دولت چه زمانی این اقدام را صورت خواهد داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *