آذربایجان‌شرقی در رتبه ۲۴ کشوری پروژه‌های متوقف

مدیرکل دفتر فنی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: آذربایجان‌شرقی از لحاظ تعداد پروژه‌های استانی متوقف با ۱.۵ درصد در رتبه ۲۴ و از لحاظ اعتبار مصوب با ۱.۳ درصد در رتبه ۲۵ کشور قرار دارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس ، ناظم یونسی تصریح کرد: نتایج بررسی وضعیت اجرای پروژه‌های عمرانی در سال ۹۲ نشان می‌دهد که ۴۳۰ پروژه ملی که ۸.۳ درصد پروژه‌ها را تشکیل می‌دهد و ۵ هزار و ۲۳۱ پروژه استانی که ۷.۳ درصد پروژه‌ها را تشکیل می‌دهد در استان متوقف شده‌ است.

وی با بیان اینکه استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان، تهران، خوزستان و خراسان‌رضوی به ترتیب با ۱۰.۷، ۹.۵، ۹.۳، ۶.۵ و ۵.۶ درصد بیشترین تعداد پروژه‌های ملی متوقف را دارا هستند، افزود: استان آذربایجان‌شرقی از لحاظ تعداد پروژه‌های متوقف ملی با ۳ درصد در رتبه ۱۳ کشوری و از لحاظ اعتبار مصوب با ۳.۵ درصد در رتبه ۶ کشور قرار دارد.

میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های ملی متوقف

یونسی اظهار داشت: متوسط میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های ملی متوقف در سال ۹۲، برابر با ۲۷.۹ درصد است و از مجموع ۴۳۰ پروژه ملی متوقف ۲۵.۱ درصد کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، ۵۹.۳ درصد دارای پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد و ۱۵.۶ درصد از آنها در مرحله پیشرفت ۸۰ درصد به بالا بوده‌اند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: میانگین وزنی مدت اجرای پروژه‌های ملی متوقف ۱۱.۱ سال محاسبه شده و ۱۰ درصد پروژه‌های ملی متوقف قبل از سال ۷۹ آغاز شده‌ است.

یونسی گفت: استان‌های مازندران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و یزد به ترتیب با ۸.۳۳، ۷.۸، ۷ و ۶.۷ درصد بیشترین تعداد پروژه‌های استانی متوقف را به خود اختصاص داده‌ و بیشترین اعتبار در پروژه‌های متوقف مربوط به استان‌های خوزستان ۹ درصد، بوشهر ۶.۹ درصد، تهران ۶.۵ درصد و مازندران ۶.۱ درصد است.


وی یادآور شد: استان آذربایجان‌شرقی از لحاظ تعداد پروژه‌های متوقف استانی با ۱.۵ درصد در رتبه ۲۴ کشوری و از لحاظ اعتبار مصوب با ۱.۳ درصد در رتبه ۲۵ کشور قرار دارد که بیانگر وضعیت اجرایی مطلوب است.

میزان پیشرفت پروژه‌های استانی متوقف در سال

یونسی ادامه داد: متوسط میزان پیشرفت پروژه‌های استانی متوقف در سال ۹۲، برابر با ۴۶.۸ درصد است و از مجموع ۵ هزار و ۲۳۱ پروژه متوقف، ۲۱ درصد کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ است، ۶۲ درصد دارای پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد و ۱۷ درصد بقیه در مرحله پیشرفت ۸۰ درصد به بالا بوده‌اند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: میانگین وزنی مدت اجرای پروژه‌های استانی متوقف ۷.۲ سال محاسبه شده و نیم درصد پروژه‌ها قبل از برنامه سوم توسعه آغاز شده‌ است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *