خرید تضمینی گندم در آذربایجان شرقی به ۶۵ هزار تن رسید

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور از خرید تضمینی ۶۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان آذربایجان شرقی در سالجاری خبرداد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، علی نیرومند با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰ مرکز خرید گندم در استان آذربایجان شرقی ، گفت: از ابتدای تیر ماه کلیه مراکز خرید گندم ، سیلوها و کارخانجات آردسازی با تجهیز ، آفت زدایی و نصب نرم افزارهای لازم آماده خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان هستند.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته ۱۸۱ هزار تن گندم از کشاورزان استان خرید تضمینی شد ، نرخ خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم در سالجاری را ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال اعلام کرد.

نیرومند با بیان اینکه کشاورزان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین مرکز خرید نسبت به تحویل گندم خود اقدام کنند، گفت: هنگام مراجعه به مراکز خرید و سیلوها همراه داشتن تصویر کارت ملی و شماره حساب بانک عامل جهت واریز وجه گندم الزامی می باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی هم با پیش بینی تولید ۸۰۰ هزار تنی گندم از مزارع گندم آبی و دیم استان در سالجاری اظهار کرد: با توجه به تولید ۷۰۰ هزار تنی سال گذشته ، در سالجاری ۱۴ درصد افزایش تولید برآورد شده که با این حساب امسال میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان ۴۵۰ هزار تن پیش بینی می شود.

آذربایجان شرقی دارای ۴۴۰ هزار هکتار مزارع آبی و دیم گندم است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *