شهردار تبریز خبر داد؛

ششم و هفتم مرداد؛ برگزاری دومین مجمع شهرهای اسلامی در وین

شهردار تبریز از برگزاری دومین مجمع شهرهای اسلامی در وین، پایتخت اتریش خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار نیوز، صادق نجفی با اعلام این خبر اظهار داشت: دومین مجمع شهرهای اسلامی ۲۷ و ۲۸ جولای، برابر با ششم و هفتم مرداد سال جاری، با حضور شهرهای عضو در وین پایتخت اتریش برگزار می‌شود.

نماینده شهرداران کشور تصریح کرد:  مجمع شهرهای بزرگ اسلامی در زیرمجموعه معاونت راهبردی شهرهای جهان موسوم به مرکز اسکان بشر (un- habitat ) تعریف شده که خود آن دارای چند سازمان زیرمجموعه از جمله اطلس شهرهای اسلامی است که بر اساس شاخص های ۱۰۰گانه سازمان ملل، پیشرفت و توسعه شهرها را مورد توجه قرار می دهد.

شهردار تبریز تاکید کرد: معتقدیم با ایجاد و تقویت فرصت‌های ارتباطی بین اعضای مجمع شهرهای اسلامی، می‌توان مفهوم پیشرفت و توسعه مباحث شهری را با الگوهای اصیل و مترقی تمدن اسلامی، منطبق ساخت. 

نجفی تاکید کرد: در فرصت برگزاری مجمع، موضوع افتتاح دفتر مجمع شهرهای اسلامی جهان در شهر تبریز را که پیش‌تر موضوع آن، مورد حمایت اعضای شورای اسلامی شهر نیز واقع شده‌است، پیگیری خواهیم کرد. 

وی برگزاری مجمع شهرهای اسلامی را بهترین بستر ممکن برای هم‌افزایی و تقویت دیپلماسی شهری عنوان کرد و افزود: موثرترین روش در بهره‌گیری از تجارب مشترک شهرها، تکیه بر قابلیت فرهنگی و اجتماعی بین شهروندان است.
شهردار تبریز اضافه کرد: این امر، به خصوص در مورد شهرهای اسلامی که اشتراکات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی آن بارز و چشمگیر است، بیشتر نمود دارد. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *