عضو هیئت‌ رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز مطرح کرد:

برنامه‌ریزی دقیق و منسجم لازمه تحقق اهداف «تبریز ۱۴۰۰»

عضو هیئت‌رییسه شورای اسلامی شهر تبریز، برنامه‌ریزی دقیق، مدون و اولویت‌دار را لازمه تحقق اهداف چشم‌انداز سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریارنیوز، سعید محدث اظهار داشت: امروزه، ضرورت برنامه‌ریزی، یک اصل بدیهی و لازم در پیش‌برد اهداف توسعه است؛ بر این اساس، حرکت‌های اجرایی، بدون برخورداری از پشتوانه برنامه‌ریزی، راه به جایی نخواهد برد.

وی ادامه داد: در حالی که کمتر از شش سال به سال ۱۴۰۰ فرصت باقی است، باید تمام ظرفیت‌های خود را برای نیل به یک برنامه هوشمند، مدون و لازم‌الاجرا، به کار گیریم؛ لازمه این امر، نیازسنجی‌ دقیق از حوزه های مختلف مدیریت شهری است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این‌که نیازهای واقعی و اولویت‌دار شهر، بدون نقش‌آفرینی بخش‌های علمی و مراکز دانشگاهی، بروز نخواهد داشت، گفت: در حالی که مدیران اجرایی، وقت زیادی برای پیگیری موضوعات مطالعاتی دارند، تنها با مشارکت ظرفیت‌های پژوهشی است که می‌توان به راهکارهای علمی و عملی لازم، برای از میان برداشتن موانع توسعه شهر، دست یافت. 

محدث، متذکر شد: با در نظر گرفتن سمت‌و‌سوی توسعه شهر باید از هم‌اکنون حوزه‌های حمل‌و‌نقل، گردشگری، زیباسازی، پسماند، فضای سبز و همچنین موضوعات اجتماعی و فرهنگی شهر را با تشکیل کارگروه‌های فعال و پویا، مورد مطالعه قرار داده و بر حسب نیازسنجی‌های صورت‌‌گرفته، اعتبارات لازم را در هر بخش، تخصیص کرد.

عضو هیئت‌رییسه شورای اسلامی شهر تبریز، حرکت به طرف تحقق درآمدهای پایدار را ضرورت مهم اجرای برنامه‌های زمان‌بندی شده، خواند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *