سعیدی:

از اعتبارات غیرشفاف چه نتیجه ای می توان گرفت؟/ فقط ۳ درصد آب باقی است

محمداسماعیل سعیدی گفت: هنوز تغییراتی از نظر پیشرفت فیزیکی در دریاچه ارومیه مشاهده نکرده ایم با این حال آقای نوبخت هر روز بودجه ای اختصاص می دهد و مشخص نیست این اعتبار در کجا هزینه می شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از آناج، محمداسماعیل سعیدی در واکنش به خبر تخصیص بودجه جدید برای احیای دریاچه ارومیه گفت: هنوز تغییراتی از نظر پیشرفت فیزیکی در دریاچه ارومیه مشاهده نکرده ایم با این حال آقای نوبخت هر روز بودجه ای اختصاص می دهد و مشخص نیست این اعتبار در کجا هزینه می شود، وی باید نسبت به این بودجه شفاف سازی کند، بنده نیز به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از این بودجه اطلاعی ندارم .


البته سوال اساسی  اینجاست که با روی کار آمدن دولت یازدهم 24 درصد از آّب این دریاچه موجود بوده که با تشکیل ستاد احیا و اختصاص اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی ، در حال حاضر فقط 3 درصد از آّب آن باقی مانده است، در حالی که دولت مدعی است با این اقدامات و بودجه ها توانسته حداقل روند خشک شدن آن را متوقف کند.


اما جالب تر اینکه محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت نیز با اعلام خبری از تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد برای احیای دریاچه ارومیه خبر داد که هنوز عملکرد ستاد احیاد در رابطه با ۸۰۰ میلیارد اولیه در هاله ای از ابهام قرار دارد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *