بعد از پدر شدن

تاثیرات پدر شدن بر روح و جسم مردان

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد: مردانی که پدر شده اند فارغ از اینکه در کنار فرزندشان یا بدون او زندگی کنند بیش از مردانی که پدر نیستند به اضافه وزن و چاقی مبتلا می شوند.

به گزارش  تبریز بیدار به نقل از شفقنا، همیشه شنیده ایم که مادر شدن چه تأثیری بر روح و جسم زنان می گذارد، اما کمتر کسی به این موضوع توجه کرده است که پدر شدن چه تأثیری بر روح و جسم مردان می گذارد. کمتر کسی به آسیب هایی احتمالی پدر شدن فکر می کند و به نظر می رسد همه مردان را بری از هر گونه آسیب در مقابل پدیده عجیب پدر شدن می دانند.

 خلاف تصور عموم مردم پدر شدن می تواند یک مرد را در معرض انواع آسیب های روحی و حتی جسمی قرار بدهد. اجازه بدهید به یکی از عجیب ترین تأثیرات تولد اولین فرزند بر سلامت پدران اشاره کنیم؛ معضل افزایش وزن. شاید به نظر شما خنده دار بیاید و گمان کنید افزایش وزن پس از تولد تنها برای مادران اتفاق می افتد، اما تحقیقات دانشمندان نشان می دهد: مردانی که پدر شده اند فارغ از اینکه در کنار فرزندشان یا بدون او زندگی کنند بیش از مردانی که پدر نیستند به اضافه وزن و چاقی مبتلا می شوند.

چاقی و افزایش شاخص توده بدنی مردان جوان تأثیرات جانبی و در عین حال خطرناک بسیاری از جمله ابتلا به سرطان و دیابت را  به دنبال دارد. در یکی از آخرین تحقیقات انجام شده، دانشمندان ۱۰ هزار و ۲۵۳ نفر را طی ۲۰ سال مورد ارزیابی قرار دادند. تحلیل یافته های به دست آمده حکایت از افزایش وزن ۴ کیلوگرمی مردان پس از تولد اولین فرزندشان دارد. اما مردانی که بعد از پدر شدن در کنار فرزندشان زندگی نمی کنند به افزایش وزن ۳ کیلویی و آنهایی که اصلاً پدر نمی شوند تنها یک کیلو افزایش وزن در مدت ۲۰ سال پیدا کرده اند.

بر این اساس، پدر شدن به شدت می تواند سلامت مردان را تحت تأثیر قرار دهد. مسئله ای که اغلب به دلیل بی اهمیتی پزشکان و مردم زمینه ساز بروز مشکلات بزرگ تر و حادتری می شود. اما توجه به این مسئله و شرکت پدران جوان در جلسات مشاوره می تواند مانع ابتلا آنها به انواع مشکلات بشود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *