به روایت تصویر

خطرناک ترین حیوانات جهان را بشناسید!

حیواناتی را که به شما معرفی می کنیم بخشی از خطرناک ترین جانوران جهان هستند .

به گزارش تبریز بیدار ، دنیا فقط جایگاه حیوانات دوست داشتنی که به نوازش نیاز دارند نیست . حیواناتی را که به شما معرفی می کنیم بخشی از خطرناک ترین جانوران جهان هستند .

Image title

۱-    دِندروبتایدی
این قورباغه با رنگ های شاد و زنده اش  در نگاه اول  بسیار زیبا بنظر می رسد اما این زیبایی در حقیقت فقط یک طعمه ست  !  پوست این حیوان، سمی بسیار کشنده ترشح می کند به نام  باترشاتوکسین


Image title

۲-    ماهی سنگی
این ماهی که سیناسه هم نامیده می شود زهرآگین ترین ماهی دنیا شناخته شده است . خوشبختانه بدن کروی و  زائده های ناهنجاری که روی بدن آن را پوشانده رغبتی برای نوازش کردن این جانور ایجاد نمی کند .این ماهی  به لطف فیزیک ظاهری خود ، در آب و میان صخره ها قابل تشخیض نیست و همین ویژگی بر خطر او می افزاید  .  این ماهی بر پشت خود سیزده خار یا تیغ دارد که آماده ی پرتاب زهری فوق العاده  خطرناک به سوی هر موجودی  است که به او نزدیک شود !!


Image title

۳-    کوبوزوئر
ویژگی این نوع از بی مهرگان که جزء خانواده ی عروس دریایی محسوب میشوند چتر مکعب شکل آن ها بوده و  یکی از سمی ترین گونه های دنیا محسوب می شوند .  نیش مشهور او بی نهایت دردناک و گاه کشنده ست .


Image title

۴-    کبرای سلطنتی

مار کبرای سلطنتی بلندترین و یکی از خطرناک ترین مارهای دنیاست که بلندی او تا  پنج متر و هفتاد سانت و وزن او تا ده کیلوگرم می رسد . زمانی که احساس خطر کند  برای به وحشت انداختن شکارچی روی بدن خود بلند شده و پوشش اطراف سر خود را کاملا باز می کند .
شاید نیش اون  سمی ترین زهر نباشد اما قادر است  میزان ترشح آن را طوری مدیریت کند که بسیار خطرناک باشد .


Image title

۵-    اژدهای کومودو
اژدهای کومودو گونه ای از بزمجه یا سوسمار است که تنها در اندونزی و در جزیره ی کومودو قابل رویت است  . اندازه ی آن  تا سه متر می رسد و بدینگونه می توان آن را  بزرگ ترین مارمولک دنیا  نامید .  هرچند که اغلب از مردار تغذیه می کند اما شکارچی ماهری ست .  این حیوان برای خوردن پرندگان ، گاومیش و یا حتی انسان مشکلی ندارد . خوشبختانه این شکارچی تنها یک بار در ماه  تغذیه می کند  و روبرو شدن او با انسان از موارد بسیار نادر است .


Image title

۶-    مگس تسه تسه
موجوداتی کوچک و بسیار خطرناک ! مگس تسه تسه حشره ای آفریقایی ست که از خون تغذیه می کند . آن ها عموما موجب بیماری ” خواب ” می شوند که می تواند کشنده باشد .


Image title

۷-    اسب آبی
اسب آبی علیرغم رژیم غذایی گیاهی و ظاهر آرامش ، یکی از بزرگترین شکارچیان آفریقاست که بیرحمانه از قلمرو خود محافظت می کند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *