مدیر شرکت پارس خودرو اعلام کرد:

رنوی فرانسه خواستار خرید پارس‌خودروی ایران شد

مدیر شرکت پارس خودرو اعلام کرد شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در حال مذاکره برای خرید کمتر از نصف سهام این شرکت است.

به گزارش تبریز بیدار تسنیم به نقل از وال استریت ژورنال نوشت، مدیر شرکت پارس خودرو گفت: شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در حال مذاکره برای خرید بخش عمده سهام یا واحدهای تولیدی از شریک ایرانی خود است.


ناصرآقامحمدی، مدیر شرکت پارس خودرو، شریک تجاری شرکت رنو در ایران افزود: این شرکت فرانسوی «در حال مذاکره» برای خرید کمتر از نصف سهام این شرکت است.

سخنگوی شرکت رنو از اظهارنظر در این باره خودداری کرد. منابع آگاه پیشتر گفته بودند در صورت لغو تحریم‌ها، مدیران رنو سرمایه گذاری در شرکت پارس خودرو را بررسی خواهند کرد.

آقامحمدی در ادامه اظهار داشت: رنو همچنین در حال مذاکره برای خرید زیرساخت‌هایی نظیر واحدهای تولید خودروی متعلق به گروه پارس خودرو است.

پارس خودرو با استفاده از قطعات دریافتی از رنو، مدلهای مختلف تولیدی این شرکت را در جنوب تهران مونتاژ می‌کند.

شرکت‌های غربی پس از توافق هسته‌ای ۱۴ جولای در تلاش برای ورود به بازار ایران هستند.

آقامحمدی در کنفرانس وین که برای تشویق تجارت بین ایران و اتحادیه اروپا تشکیل شده بود سخن می‌گفت. وی ارزش احتمالی این قرارداد را فاش نکرد.

شرکت رنو ۵۶۲.۵ میلیون دلار در حساب‌های بانکی‌اش در ایران پس‌انداز دارد که به‌دلیل تحریم‌ها نتوانسته آنها را خارج کند.

به‌گفته منابع آگاه، شرکت‌های رنو و پژوی فرانسه که مدتها انتظار لغو تحریم‌ها را می‌کشیدند، در ماه‌های منتهی به توافق ۱۴ جولای، در سکوت خبری مشغول مذاکره با شرکای ایرانی خود بوده‌اند.

ساعاتی پس از اعلام انعقاد توافق هسته‌ای، شرکت پژو اعلام کرد در حال مذاکره برای تولید خودروهایی در داخل ایران با همکاری ایران خودرو است. این شرکت قصد دارد فن‌آوری و قطعات مورد نیاز را برای ساخت جدیدترین مدلهای خود وارد ایران کند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *