معاون استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد

افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات شهرداری‌های آذربایجان شرقی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات دولتی تخصیص‌یافته به شهرداری‌های استان در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: اعتبارات دهیاری‌ها نیز در این مدت ۸۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال از سوی دولت برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان به ترتیب ۶۷ و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته، درحالی که این ارقام در مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۴۵ و ۱۶ میلیارد تومان بوده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نقش این اعتبارات در حل مشکلات شهری و نیز عمران و آبادی روستاها را مورد تاکید قرار داد و از فرمانداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست با نظارت مستمر و پیگیری‌های قانونی این اعتبارات درست و برای تامین هدف‌های توسعه شهرها و روستا هزینه شود.

پورمهدی قرار گرفتن دهیاری‌ها در نظام برنامه‌ریزی کشور، توسعه برنامه‌های عمران روستایی، اصلاح قوانین شهرداری و به روز کردن آن، ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها، تدوین لایحه مدیریت یکپارچه شهری با هدف بهبود و توسعه خدمات شهری و نیز توسعه متوازن شهر و روستا را از جمله اقدامات و رویکردهای دولت یازدهم در بخش شهر و روستا بیان کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *