نماینده مجلس ایران در مصاحبه با خبرگزاری Trend:

توافق هسته‌ای ایران باعث ورشکستی جدی سیاسی برای عربستان و اسرائیل شده است

منصور حقیقت پور نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرگزاری بین المللی Trend به بیان نظرات خود در خصوص توافق هسته ای ایران و ۱+۵ پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار منصور حقیقت‌پور نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در گفتگو با خبرگزاری Trend گفت: با توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۵+۱ توانستیم اراده خودمان را در بسیاری از نقاط به طرف مقابلمان تحمیل بکنیم.

 

وی افزود با این توافق، ایران هسته‌ای تثبیت شد و تحریم‌ها به‌طور کامل برداشته شد. مراکز هسته‌ای ما تقریباً به طور کامل حفظ شد و انشاءالله که بتوانیم از فرصتی که در اختیار داریم و از این ظرفیت برای بازسازی اقتصادی و زیربنایی استفاده کنیم.

 

حقیقت‌پور در مورد واکنش عربستان و اسرائیل به توافق هسته‌ای نیز گفت: این توافق برنامه‌های برخی‌ها از جمله عربستان و اسرائیل را شکست. این‌ها تا به الآن نان ایران هراسی را می‌خوردند. کشورهای کوچک منطقه را از توان ایران ترساندند و توانستند پایگاه و جایگاه خودشان را در منطقه افزایش بدهند. هر کجا هم کم آوردند از ظرفیت داعش استفاده کردند. طبیعی است که این توافقنامه باعث ورشکستگی جدی سیاسی برای عربستان و اسرائیل شده و خواهد شد.

 

حقیقت‌پور در زمینه آزاد شدن سرمایه‌گذاری کشورهای اروپایی و استقبال آن‌ها برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز ایران نیز گفت: کشورهای اروپایی برای حضور در حوزه نفت و گاز ایران و حتی پتروشیمی به‌ صف ایستاده‌اند. این‌ها تازه فهمیده‌اند که آمریکایی‌ها چه کلاهی سر آن‌ها گذاشته و دوازده سال در حاشیه نشسته‌اند و فقط ضرر تحریم به آن‌ها و شرکت‌هایشان زده شده است. الآن موج سنگینی از سرمایه‌گذاران اروپایی از ماه‌ها قبل آمدند و گفتگوها انجام داده‌اند و به نظر می‌رسد در ماه‌های آینده هم شاهد سرمایه‌گذاری سنگین آن‌ها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *