نجفی خبر داد:

تبریز؛ میزبان نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶

نجفی، از میزبانی تبریز برای برگزاری نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی که به منظور شرکت در اجلاس جهانی شهرداران جهان در وین پایتخت اتریش به سر می‌برد، اظهار کرد: اجلاس جهانی شهرداران جهان که در مقر سازمان ملل در وین آغاز به کار کرده است در نشست امروز خود شهر تبریز را برای میزبانی برگزاری نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزید.

وی تصریح کرد: با برگزاری این نشست، شهرهای منتخب جهان اسلام، گردهم می‌آیند تا در خصوص اعتلای هویت و تمدن اسلامی در نحوه اداره‌کرد کلان‌شهرها بحث و تبادل نظر کنند.

نماینده شهرداران کشورمان ادامه داد: این رویداد مهم و تاریخی، دستاورد مهمی در حوزه مدیریت شهری است که میزبانی آن، از میان ده‌ها کلانشهر صاحبنام، به تبریز اعطا شده است.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه بی‌شک تبریز، لایق میزبانی این رویداد جهانی است، اظهار کرد: اجلاس تبریز، قطعا در تیررس رسانه‌های معتبر جهان خواهد بود؛ از این رو تمام همت خود را برای میزبانی شایسته این رخداد بین‌المللی به کار خواهیم بستیم.

نجفی همچنین با مثبت‌خواندن نتایج اجلاس وین گفت: صیانت از شاخص‌های مختلف هویت اسلامی شهرها در حوزه‌های مختلف معماری، شهرسازی، عمران و مسائل فرهنگی و اجتماعی، از جمله مباحث مطرح در اجلاس وین بود.

گفتنی است؛ اجلاس جهانی شهرداران جهان که به همت مجمع شهرهای اسلامی (WAIC) و بنیاد بین‌المللی رهبران شهری (ICL) برگزار می‌شود، طرح ابتکاری شکوفایی شهری است که به عنوان ابزاری جدید در مدیریت شهری مطرح بوده و تصمیم گیرندگان شهری از آن برای تقویت، شکوفایی و یکپارچگی شهرها بهره می‌گیرند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *