در کنفرانس خبری چمنی مطرح کرد:

دفتر مشاوران شورا غیرقانونی بود/ خیانت کاران را معرفی کنید

شهرداری با توجه به در اختیار داشتن نیروهای کار آزموده بهتر است خود اقدام به اجرای طرح های عمرانی مانند احداث هتل بکند تا بتواند از این طریق منابع مالی مطمئنی برای آینده شهر تامین بکند.

به گزارش تبریزبیدار، اسماعیل چمنی نائب رئیس شورای شهر تبریز پس از جلسه علنی شورا در نشست مطبوعاتی حاضر شده وبه سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

چمنی ابتدا در پاسخ به سئوال خبرنگار یکی از سایت های خبری در مورد دفتر مشاوران شورا گفت: قطعا برای انجام هرکاری مشورت گرفتن از افراد کاربلد و شایسته لازم است و از این رو هرکسی می تواند برای خود مشاورانی داشته باشد اما به نام خود و نه به نام اعضای شورا.

وی افزود: در صورتی که دفتر مشاوره ای به نام شورای شهر تبریز تاسیس می شود حتما باید تک تک اعضا نسبت به این موضوع اطلاع داشته باشند وجلسات باحضور تمام اعضا تشکیل شود.
این عضو شورا خاطرنشان کرد: مشاوران شورای شهر در نوع خود افراد نخبه و قابل احترامی هستند و به نظرم دراین موضوع بزرگترین اجحاف در حق این عزیزان شد و بنده به نوبه خود از آنان عذرخواهی می کنم.

چمنی در خصوص چگونگی جذب اعتبارات ملی به شهر تبریز اظهار داشت: متاسفانه ما دارای مشکلات ساختاری هستیم برای مثال حدود ۴۰درصد درآمدهای ما صرف هزینه های جاری از قبیل حقوق کارمندان می شود در صورتی که در کشورهای پیشرفته این رقم به زیر ده درصد رسیده است و باید با اصلاح ساختارهایمان منابع مالی را صرف پروژه های عمرانی کنیم.
وی ادامه داد: شهرداری با توجه به در اختیار داشتن نیروهای کار آزموده بهتر است خود اقدام به اجرای طرح های عمرانی مانند احداث هتل بکند تا بتواند از این طریق منابع مالی مطمئنی برای آینده شهر تامین بکند.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال درحال حاضر یکی از بزرگترین دغدغه های ما می باشد و امیدواریم همانند نهضت های آسفالت ریزی و مسیرگشایی، نهضت اشتغال زایی را نیز به راه بیندازیم.

وی افزود: البته شورای شهر برای حل مشکلات صنعتگران اقدامات در خور توجهی ازقبیل تعدیل و یا عدم افزایش عوارض انجام داده است ولی هنوز با آرمان هایمان فاصله داریم.

رئیس اتحادیه قالیبافان استاندر بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از وضعیت بیمه بازنشستگان فرشبافان گفت: بعد از ۲۰سال کار شرکت های بیمه گر از قالیبافان مبلغی حدود ده میلیون را می طلبند در حالی که قالیبافان از حمایت های لازم دیگری برخوردار نیستند و این امر باعث تحمیل فشارهای زیادی به قالیبافان می شود.

وی اظهارداشت: فرش به تنهایی نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد ولی متاسفانه این صنعت دربین اصحاب رسانه نیز مظلوم واقع شده است، چمنی ادامه داد: برای مثال مدتی پیش ۳نفر از تبریز در مسابقه برترین های طراحی فرش مقام های اول تاسوم را کسب کردند، ولی در رسانه های استان هیچ خبری از آن های منتشر نشد و تقدیری از آن ها به عمل نیامد.

نائب رئیس شورا در اتمام سخنانش گفت: اعضایی که از رشوه خواران شهرداری حمایت می کنند، نماینده مردم نیستند بلکه خیانت کار هستند و باید در صورت داشتن اسناد به مردم معرفی شوند وی افزود: علاوه بر رشوه گیر افرادی که به این افراد رشوه می دهند باید به افرادی که رشوه می دهند نیز باید مجازات شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *