پارک بزرگ ائل‌گلی تبریز میزبان طرح «جمع آوری پسماندهای الکترونیکی»

سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز میزبان طرح «جمع آوری پسماندهای الکترونیکی» در تفرجگاه بزرگ ائل گلی تبریز شد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، با توجه به حضور بی شمار شهروندان، مسافران و میهمانان همزمان با روزهای تابستانی در تفرجکاه ائل گلی تبریز، سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی عمومی اقدام به میزبانی این طرح زیست محیطی نمود.


طی این طرح که با هدف جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست برگزار شده است، زباله هایی مثل باطری، کیس، کی‌بورد، مانیتور و پرینتر، تقویت کننده های لوازم خانگی، لامپ سوخته، مودم، گوشی تلفن های مستعمل و از کار افتاده و…جمع آوری می شود.


گفتنی است، با توجه به خطرناک و سمی بودن پسماندهای الکترونیکی با افزایش آن مواجه‌ایم بطوری که در سال ۲۰۲۰ پسماندها به ۱۲/۳ میلیون تن خواهد رسید.


خاطرنشان می شود، طرح «جمع آوری پسماندهای الکترونیکی» با همکاری سازمان پارکها و فضای سبز تبریز و جمعیت رفتگران طبیعت آذربایجان شرقی طی روزهای ۱۰ تا ۱۳ مرداد ماه در محل پارک بزرگ ائل گلی، مقابل کمپ جهانگردی، ابتدای جاده سلامت برگزار شده و شهروندان طبیعت دوست تبریزی می توانند دستگاه های الکترونیکی از کار افتاده خود را تحویل دهند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *