اختصاصی/ معرفی بازیکن با استعداد ایرانی در فوتبال سوئد

بیکلی از سن ۶ سالگی فوتبال خود را از آکادمی مالمو اف اف شروع کرده و در سن ۹ سالگی نیز به تیم اوکسیو ای اف رفت تا به عنوان یکی از بازیکنان با استعداد شناخته شود.

به گزارش تبریز بیدار، بیکلی از سن ۶ سالگی فوتبال خود را از آکادمی مالمو اف اف شروع کرده و در سن ۹ سالگی نیز به تیم اوکسیو ای اف رفت تا به عنوان یکی از بازیکنان با استعداد شناخته شود. 

وی پس از حضور سه ساله در تیمش، با انتخاب مربی رئال مالمو اف سی به این تیم رفت تا فوتبال خود را ادامه داده و پیشرفتش در این تیم سریع شود که با این علمکرد توانست در جام گوتیا که بزرگ ترین جام برای بازیکنان جوان بود، حضور داشته باشد و تیمشان نیز دوم شود.

این بازیکن جوان ایرانی در سن ۱۶ سالگی با تیم ترلبورگ اف اف قرارداد امضاء کرده و با تیم زیر ۱۹ سال این باشگاه پای به میدان مسابقات گذاشت ولی به دلیل سقوط ترلبورگ از دسته یک سوئد، از این تیم جدا شد.

پست تخصصی این بازیکن دفاع راست بوده ولی می تواند در پست های دفاع وسط و چپ نیز به بازی بپردازد. 
لاندسکرونا بوایس مقصد بعدی بیکلی بوده و توانست به عنوان کاپیتانی دوم این تیم نیز برسد ولی مدت پس از آن دوباره به تیم امید ترلبورگ اف اف که در لیگ برتر سوئد بود، بازگشت.

این بازیکن با جلب نظر سرمربی تیم بزرگسالان ترلبورگ اف اف به تمرینات تیم بزرگسالان این باشگاه دعوت شد و در حال حاضر نیز در حال ادامه تمرینات است.

یاشار بیکلی در گفتگو با خبرنگار ورزشی تبریز بیدار، گفت: من از اوایل فوتبال در باشگاه رئال مالمو زیر نظر مربیان تمرینات تاکتیکی را دنبال کرده و همیشه سعی می کنم موارد مد نظر سرمربی را در زمین انجام بدهم.
وی ادامه داد: در هفته بین ۱۰ الی ۱۲ بار تمرین می کند تا آمادگی خوبی داشته باشم ولی باید استراحت خوبی نیز داشته باشیم. در فوتبال سوئد مهمترین موضوع تعداد پاس های صحیح است که همیشه سعی می کنم عملکرد خوبی داشته باشم. مربیانم همیشه برنامه های ذایی را به بازیکنان ارایه می دهند و همیشه از برنامه غذایی استفاده می کنیم. 
بیکلی در خصوص اینکه آیا دوست دارد روزی در فوتبال ایران بازی کند، گفت: بله، انشالله اگر قسمت شود روزی به فوتبال ایران می ایم. فوتبال کشورم را همیشه دنبال می کنم.

Image title

عکس یاشار بیکلی در تیم ترلبورگ اف اف(ایستاده از سمت راست دوم)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *