همسر داری؛

روش هایی برای شیفته کردن همسر

مهمترین نکته که در ایجاد یک ارتباط موثر درافراد باید در نظر بگیریم شناخت ویژگی‌های طرف مقابل است تا بتوان در پی آن یک ارتباط خوب و ثابت و پا بر جا را شکل داد.

به گزارش  تبریز بیدار به نقل از دکتر سلام، با این روش های مفید می توانید همسرتان را عاشق و شیفته خود کنید و قلب وی را تسخیر کنید.

 در سلسله نیازهایی که روان شناسان برای انسان در نظر گرفته‌اند چهار نیاز روحی اساسی وجود دارد.

نیاز به دوست داشتن- نیاز به دوست داشته شدن- نیاز به تعلق داشتن و نیاز به یک تصور ذهنی خوب از خود برهمین اساس و مبتنی بر نیازهای پایه ای که هر انسان به آن احتیاج دارد می‌توان روابط بین دو طرف را بهبود بخشید.

مردها بی‌عاطفه نیستند
اما برخی زنان فکر می‌کنند که مردها ذاتا بی‌عاطفه هستند و شخصیتشان اینگونه است که باعث عدم تمایل آنها به گفتگو می‌شود.
احتمال دلیلی که زن و مرد نمی‌توانند در مورد احساساتشان با هم حرف بزنند تنها شخصیت مرد نباشد بلکه باورهای غلطی است که در وجود زن جان گرفته است پس تا زمانی که تصور کنیم صحبت کردن از احساسات برای یک مرد مشکل بزرگی است به هیچ عنوان نمی‌توانیم آن طور که باید به او نزدیک شویم.

چگونه یک ارتباط با ثبات بر قرار کنیم؟
حمید رضا رحمانی روان شناس نیز در رابطه با رفتار افراد خصوصی بین زن و شوهر می‌گوید: مهمترین نکته که در ایجاد یک ارتباط موثر درافراد باید در نظر بگیریم شناخت ویژگی‌های طرف مقابل است تا بتوان در پی آن یک ارتباط خوب و ثابت و پا بر جا را شکل داد.
وی ادامه داد: جنس زن و مرد با هم کاملا متفاوت است چرا که علاوه بر ساختار خلقی آن‌ها ساختار روحی‌شان هم با هم تفاوت دارد و در صورتی که این تفاوت‌ها به خوبی آموزش داده نشد درک نخواهد شد و در پی آن افراد صرفا بر اساس شناختی که از خود دارند در مورد طرف مقابل قضاوت می کنند.

به سلیقه همسرتان اهمیت دهید
این روان شناس افزود: عدم درک کافی و به موقع از طرف مقابل منجر می‌شود که افراد بر اساس سلیقه‌ی خود به طرف مقابل خوبی کنند در حالی که این خوبی یک رفتار غلط و ناپسند تلقی می‌شود.

رحمانی ضمن تاکید بر ضرورت شناخت تفاوت‌های ساختاری بین زن و مرداظهار کرد: شناخت تفاوت نیازهای طرفین بسیار حائز اهمیت است چرا که بر اساس این تفاوت‌ها در ساختارها توانایی برطرف کردن نیاز طرف مقابل در فرد جوانه می‌زند و منجر به تشکیل و جان گرفتن یک ارتباط موثر و پایدار خواهد شد.
برای همسرتان مادری نکنید

این روان شناس با اشاره به اینکه حس مادرانه از بدو خلقت و جهت نگهداری از کودکش در وجود وی نهادینه شده است اذعان کرد: این ساختار مادرانه گاهی اشتباها به جای کودک بر شوهر اعمال می‌شود چرا که زنان به خاطر عشق و علاقه‌ای که نسبت به همسر خود دارد شروع به ارائه محب‌هایی می کند که بیشتر از جنس محبت مادر به کودک است که از جمله آن می‌توان به نظارت بی‌دلیل بر نحوه خورد و خوراک و یا حتی خوابیدن مرد اشاره کرد.

برای برطرف کردن نیازهایش او را کامل بشناسید
وی ادامه داد: اگر مردها برای رهایی از دوران وابستگی به مادر ازدواج می‌کنند اما پس از ورود به زندگی مشترک رفتار غلط همسرشان باعث آزرده خارط شدن آنها و در نهایت ایجاد کدورت در طرفین می‌‌شود.
رحمانی پیرامون علت عدم درک زن و شوهر از یکدیگر تصریح کرد: نداشتن شناخت کافی طرفین از هم و همچنین ندانستن تفاوت‌هایی که بین آن‌ها وجود دارد گاها عاملی می شود تا توانایی برطرف کردن نیازهای یکدیگر را نداشته باشند.

لطفا مردها از همسرشان توقع بی‌جا نداشته باشند!
این روان شناس با اذعان به این که نوع وجنس دوستی مرد به مرد کاملا متفاوت است و بر اساس یک سری توقعات بناشده است افزود: گاهی مردان از همسر خود توقع دارند که مانند دوستانشان و با همان خصوصیات با آنها رفتار کند که عمدتا این مشکل در اوایل آشنایی بروز می یابد.
این درحالی است که ساختار وجود یک زن به گونه‌ای دیگر طراحی شده است و توانایی برآورده ساختن چنین توقعات بی‌جایی را ندارد.
به طور کلی شناخت نیازهای طرف مقابل و سعی و اهتمام ورزی در برآورده کردن آنها می تواند باعث تشکیل یک رابطه پایدار گردد.

به احساساتش نفوذ کنید تا ذات واقعی‌اش را ببینید
وی در پایان در رابطه با نوع تمایل زن و مرد خاطر نشان کرد: زن طالب حمایت است و مرد باید دارای اقتداری مردانه باشد، پس برای رسیدن به هدف که همان جذب همسر و جلب توجه وی نسبت به خود است باید زبانش را شناخت یعنی با نزدیک شدن به وی و نفوذ در احساساتش حرف دلش را شنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *