نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

مسئولان به جای ارائه آمارهای کذایی مشکلات کشور را حل کنند / جنایات و توطئه‌های آمریکا فراموش نشدنی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسئولان به جای ارائه آمارهای کذایی مشکلات کشور را حل کنند، گفت: توطئه‌ها و جنایات آمریکا همیشه باید گوشزد شود و جنایات و توطئه‌های آمریکا فراموش نشدنی است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری در جلسه سیاستگذاری و برنامه ریزی مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر(شهدای دولت) و مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت دومین شهید محراب، آیت‌الله شهید مدنی(ره) با تبریک دهه کرامت و ولایت، اظهار داشت: شهادت یک میراث قدسی است که از اولیا‌ءالله و ابرار به انسان‌های شایسته منتقل می‌شود.

وی افزود: این شهادت مخصوص زمان خاصی نبوده و از زمان هابیل تا زمان حضرت سیدالشهدا و تا امروز این امر برقرار بوده و مخصوص اولیا‌ءالله است.

امام جمعه تبریز گفت: طبق فرمایش حضرت امام علی(ع) به درستی که جهاد و عالی‌ترین مرحله آن یعنی شهادت، یکی از ابواب بهشت است که مخصوص اولیا‌ءالله بوده و هدیه‌ای برای آنان است.

وی اضافه کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باب شهادت به سوی خیل کثیری از افراد باز شده است، چه در دوران انقلاب، چه در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و چه بعد از آن.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهادت از افراد عادی گرفته تا نخست وزیر و رئیس جمهوری ادامه دارد، گفت: دشمنان قسم خورده اسلام شهادت را راهی برای سد حرکت اسلام می‌دانند در صورتی که این شهادت‌ها و این ترورها موجب تثبیت حرکت می‌شود.

وی با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر، گفت: منافقین کور دل به زعم خود می‌خواستند با به شهادت رساندن این افراد بزرگ این انقلاب را از حرکت باز دارند اما به لطف پروردگار موفق نشدند و موجب تثبیت و تحکیم وحدت در کشور شد.

آیت‌الله مجتهد‌شبستری گفت: البته اگر این حادثه در سایر کشورها اتفاق می‌افتاد و افرادی در سطح نخست وزیر کشته می‌شدند، مقدمات فروپاشی آن کشور فراهم شده و آشوب و اغتشاش ادامه می‌یافت اما این کشور یک نظام مردمی و انقلابی بوده و با ترور این افراد آسیبی به این کشور عزیز نخواهد رسید.

وی اضافه کرد: وقتی نظام، نظام مردمی است نه نظام طاغوتی و دیکتاتوری، حتی اگر حادثه بزرگی هم اتفاق بیافتد به حرکت خود ادامه خواهد داد.

آیت‌الله شبستری گفت: فقدان افراد بزرگی همچون شهیدان رجایی و باهنر یک مصیبت بزرگ است چرا که امثال این بزرگواران بسیار کم هستند.‌

وی خاطرنشان کرد: دو عنصر کم‌حرفی و پرکاری از جمله ویژگی‌های برجسته شهید رجایی بود چرا که صرف ارائه آمار کار درستی نبوده و هنر نیست، هنر آن است که ضمن کم‌حرفی و پرکاری و به دور از ارائه آمار‌های کذایی، در صدد حل مشکلات کشور و مردم بود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: مرحوم رجایی وقتی می‌گفت من مقلد امام هستم واقعا مقلد ایشان بود و ذره‌ای انحراف در ایشان دیده نمی‌شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز برخی‌ها با وجود اینکه بسیار می‌گویند ولایی هستیم و از مقام معظم رهبری بسیار یاد می‌کنند اما با خط و رسم ایشان زاویه دارند.

 آیت‌الله مجتهدشبستری گفت: شهیدان رجایی، باهنر و مدنی ذوب در ولایت بودند و فقدان این بزرگواران یک مصیبت بزرگ برای جامعه اسلامی است.

وی افزود: شهید رجایی به قدری در زندان طاغوت شکنجه شده بود که به هنگام سخنرانی در سازمان ملل آثار شکنجه خود را به تمام افراد حاضر در جلسه نشان داده و گفته بود که این‌ها بخشی از آثار جنایات استکبار است که صورت گرفته است.

عضو خبرگان رهبری در آذربایجان‌شرقی گفت: این بزرگواران در زمان حیات خود خدمات بسیاری را انجام دادند و با شهادت خود نیز عزت و بزرگی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان بنی‌صدر خائن وضعیتی به وجود آمده بود که حق و باطل ممزوج شده بود اما با شهادت شهید بهشتی حجاب‌ها به کنار رفته و ماهیت پلید منافقین روشن شد و این یکی از برکات شهادت است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: گرچه شهیدان رجایی و باهنر جزو استوانه‌های نظام بودند اما با شهادت خود چهره بزک کرده منافقین را کنار زدند.

وی افزود: امام بزرگوار(ره) در خصوص شهادت شهیدان رجایی و باهنر فرموده‌اند: گمان نکنید که اینها از روی قدرت یک همچو کارهایی را انجام می‌دهند. یک بمب در یک جا منفجر کردند، یک بچه ۱۲ ساله هم می‌تواند او را بگیرد یک جایی بگذارد و خود او منفجر بشود. این قدرتی نیست. این کمال ضعف است. من ابن‌ملجم را از اینها مردتر می‌دانم؛ برای اینکه او آمد و در حضور مردم کار خودش را کرد و خداوند او را لعنت کند، و اینها آن مردانگی آن نامرد را هم ندارند و به طور دزدی یک کاری انجام می‌دهند و خودشان را اصلا ظاهر نمی‌کنند. اینهایی که از اینجا فرار کردند و از خارج دستور می‌دهند که مردم را اقتیال کنند و به طور دزدکی بکشند، اینها تز نامردهاست.

حضرت آیت‌الله مجتهد‌شبستری خاطرنشان کرد: اینها به خیال خود می‌خواستند با ترور این عزیزان انقلاب را تخریب کنند اما موجب تثبیت این نظام شد.

وی افزود: گرامیداشت سالروز شهادت این بزرگواران امری لازم و ضروری است و سال به سال باید بهتر و پرشکوه‌تر برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: این بزرگواران از پایه‌گذاران آموزش و پرورش بودند و امثال چنین افرادی اگر باشند قطعا تحول بسیار بزرگی در آن صورت خواهد گرفت.

وی اخلاص، تعبد، پرکاری و کم حرفی و ولایت مداری را از جمله صفات برجسته شهیدان رجایی و باهنر خواند و گفت: اگر این صفات الهی در مسئولان کشور متجلی شود شاهد تحول عظیمی در کشور خواهیم بود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: منافقین کوردل به دستور آمریکای جنایتکار دست به چنین جنایاتی زدند و مردم باید متوجه این جنایات باشند.

وی با بیان اینکه جنایات آمریکا همیشه باید گوشزد شود، گفت: مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند که با قبول برجامی که معلوم نیست چه در آنجا و چه در اینجا تصویب بشود یا نشود روابط با آمریکای بزرگ اصلاح نخواهد شد چرا که جنایات این شیطان بزرگ در طول انقلاب شکوهمند اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین در طول این سی و چند سال از عمر انقلاب از یاد و خاطره این ملت نرفته و این جنایات و توطئه‌ها فراموش نشدنی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *