ابوترابی‌:

موشک فاتح ۳۱۳ نمونه بارز تحقق ایده قدرت بازدارندگی کشور

نایب‌ رئیس مجلس گفت: حمایت مجلس از برنامه‌ها و پروژه‌های صنایع دفاعی بخشی از ضرورت‌های امنیت‌سازی در کشور است و ساخت موشک فاتح ۳۱۳ نمونه بارز تحقق ایده قدرت بازدارندگی ماست.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرگزاری دانشجو، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در نطق پیش از دستور خود با اشاره به هفته دولت گفت: شهادت دو شخصیت فرزانه و تربیت یافته مکتب قرآن و عترت،رئیس جمهور عالیقدر شهید محمد رجایی و نخست وزیر فرزانه حجت‌‌الاسلام و المسلمین شهید باهنر را حضور ملت ایران خانواده‌های شهدا تسلیت می‌گویم.

 

وی افزود:برای دولت که مفتخر است تداوم بخش راه این شهیدان عالیقدر باشد و در راه نورانی آنان گام بردارد،آرزوی توفیق و سعادت دارم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کر: امیدوارم که دولت که نماد مدیریت اجرایی نظام اسلامی است و رمز وحدت و اقتدار ملی با الهام از آموزه‌های اسلام،خصوصا کلمات الهام بخش امام علی(ع) به مالک اشتر در مسیر تحقق اهداف تعریف شده در نظام اسلامی گام‌های بلندی را بردارند.

ابوترابی فرد با اشاره به راهبردهای مدیریت نظام اسلامی از امیر‌المومنین (ع) به مالک اشتر گفت: امیرالمومنین(ع) در این دستورالعمل ۴ هدف کلیدی را به مالک اشتر تعریف کردند، هدف اول تقویت بنیان اقتصاد کشور است و این در سایه فراهم آوردن بستر رشد و فعالیت‌های اقتصادی کارآفرینان و دریافت خراج و مالیات محقق می‌شود.

 

وی اضافه کرد: هدف دوم گوهر گرانبهایی که متأسفانه نظام اسلامی آنگونه که باید به آن نپرداخت،توصیه مجلس شورای اسلامی به دولت آن است که این راهبردهای امیرالمومنین(ع) را بعنوان مهمترین هدف که رهبر معظم و فرزانه بارها بر آن تأکید داشتند،در دستور کار خود به معنای واقعی کلمه قرار دهند،تلاش برای خلق ثروت در سایه تولید کالا و خدمات دریک اقتصاد دانش بنیان و مردمی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و دریافت مالیات برای اداره کشور این مهمترین گامی است که دولت و مجلس در سالهای پیش رو بردارند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس گفت:ما برای گفت‌وگو با جهان از موضع قدرت باید به یک قدرت اقتصادی برتر تبدیل شویم و این در سایه تحقق این هدف ممکن است،راهبرد دیگری که امیرالمومنین(ع) برآن تأکید داشتند،جهاد مقابل دشمنان بود، نظام اسلامی قطعا دشمنان تعریف شده‌ای دارد که قرآن کریم نیز برآن تأکید می‌کند.

 

وی ادامه داد: قرآن می‌فرماید امت اسلام مطمئن باشید، شما و خدای شما، شما آرمان و ارزش‌هایی که به آن باور دارید، دشمنانی سرسخت دارد که تنها در سایه افزایش اقتدار ملت اسلام و نظام اسلامی می‌توان در برابر آنان از موضع مقتدرانه‌ای برخوردار بود و از منافع ملت اسلام و ملت ایران دفاع کرد.

 

ابوترابی فرد تصریح کرد: راهبرد دفاعی قرآن همان راهبرد امیرالمومنین (ع) است که در نامه به مالک اشتر تعریف شده است، تقویت قدرت دفاعی و نظامی کشور اسلامی و ملت اسلام؛ در راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی، قدرت بازدارنده به معنای واقعی کلمه ایفای نقش می‌کند، صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بخشی از برنامه‌های امنیت‌سازی راهبردی تلقی می‌شود و در راستای آموزه‌های قطعی قرآن کریم است.

 

این نماینده مجلس نهم تأکید کرد: امنیت سازی راهبردی به معنای آن است که می‌بایست در مقابل تهدیدات از سازوکارهای محدودکننده بهره گرفت، هنگامی که ناامنی در منطقه در حال افزایش است و نشانه‌های روشنی از جنگ نیابتی مشاهده می‌شود و به موازات آن جلوه‌هایی از تحریم تسلیحاتی وجود دارد طبیعی است که نهادهای راهبردی می‌بایست از سازوکارهایی استفاده کنند که زمینه‌های لازم برای تولید قدرت براساس سازوکارهای داخلی با الهام از آموزه‌های قرآن و عترت را فراهم بیاورد.

 

وی افزود: هم اکنون بخش قابل توجهی از فعالیت‌های وزارت دفاع معطوف به پیشبرد صنایع دفاعی و بهره‌گیری از پژوهشگرانی است که دارای تخصص، انگیزه حرفه‌ای و اعتقادات بنیادین به ضرورت‌های جمهوری اسلامی هستند، صنایع دفاعی ایران بر ضرورت خودکفایی راهبردی و خود اتکایی تأکید دارد.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در نگرش راهبردی ایران موضوع امنیت ملی به همان اندازه‌ای که مقوله فیزیکی است می‌توان آن را به یک موضوع ایدئولوژیک برآمده از آموزه‌های قرآن و روانشناختی نیز دانست، محور اصلی فعالیت‌های انجام شده وزارت دفاع و نیروهای مسلح ایران برای تحقق ایده قدرت بازدارندگی است و ساخت جدیدترین محصول موشکی وزارت دفاع به نام فاتح ۳۱۳ نمونه بارز آن است.

 

ابوترابی فرد تاکید کرد: ساخت موشک فاتح ۳۱۳ نمونه بارز تحقق ایده قدرت بازدارندگی وزارت دفاع است.

 

وی افزود: حمایت مجلس از برنامه‌ها و پروژه‌های صنایع دفاعی بخشی از ضرورت‌های امنیت‌سازی در کشور است، امیدوارم مسئولان، دانشمندان،صاحبان فکر و اندیشه با خلق دانش و فناوری‌های نوین بر قدرت دفاعی بازدارنده جمهوری اسلامی بیافزایند، همان قدرت بازدارنده‌ای که یکی از مهمترین پشتوانه‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی از موضع قدرت در برابر قدرت‌های زیاده خواه جهان بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *