رمزگشایی از سخنان دریادار فدوی در دانشگاه امام حسین (ع)

انهدام ناو یک میلیارد دلاری ساموئل بی رابرتز + تصاویر

ناو یک میلیارد دلاری “ساموئل بی رابرتز” در حالی منهدم شد که ایالات متحده هیچگاه فکر آن را نیز نمی‌کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیروی دریایی سپاه پاسداران از دهه ۶۰ تاکنون رشادت‌های بسیاری را برای دفاع از کیان میهن انجام داده و در این مسیر شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.


نیروی دریایی سپاه با اقدامات خود باعث شده تا ناوگان نظامی ایالات متحده آمریکا حد خود را بشناسد و حضور خود را در منطقه غرب آسیا را با احتیاط انجام دهد.


**دریادار “علی فدوی”: ما ناو یک میلیارد دلاری آمریکا را با ۷ هزار تومان از بین بردیم

اخیرا دریادار “علی فدوی” فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در دانشگاه امام حسین (ع) اظهار داشت: ما ناو یک میلیارد دلاری آمریکا را با ۷ هزار تومان از بین بردیم.

البته این ناو جنگی که در خلیج‌فارس مشغول گشت‌زنی بوده فکر نمی‌کرد به شکار نیروی دریایی سپاه بیفتد و شناور پاسداران انقلاب با حداقل امکانات خسارات قابل توجهی به آن وارد کرد.

دریادار “علی فدوی” فرمانده نیروی دریایی سپاه در این باره عنوان داشت: ناو یک میلیارد دلاری “ساموئل بی رابرتز” آمریکا با عملیات سه فروند شناور نیروی دریایی سپاه که مجموعا ۱۰ تا ۱۲ پرسنل داشتند؛ منهدم شد و این در طول تاریخ آمریکا بی‌سابقه بود.

انهدام ناو یک میلیارد دلاری

انهدام ناو یک میلیارد دلاری

وی تأکید کرد: انگلیس هم در دوران جنگ تحمیلی در تنش‌ها و درگیری‌ها دخیل بود و دستور داده شد که کشتی نفتی انگلیس را هدف قرار دهیم که با هدف قرار دادن این کشتی خانم “تاچر” گفت: این برای انگلیسی‌ها سخت و غیرقابل قبول است.

** دریاردار فدوی: آمریکایی‌ها مواظبند تا در خلیج‌فارس چیزی شلیک نشود

البته فرمانده نیروی دریای سپاه اخیرا در پاسخ به سوال خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تحرکات آمریکا در منطقه اظهار داشت: آمریکایی‌ها بیش از هر کشوری مواظبند که در خلیج فارس تیری شلیک نشود.

از ابتدا تا انتهای جنگ تحمیلی بیش از ۱۳۰ مورد عملیات مقابله به مثل و ۱۷۴ حمله موشکی ضد آمریکا انجام شده که این پاسخی به جنایات ایالات متحده در هشت سال جنگ تحمیلی بود.

**ناو یک میلیارد دلاری ساموئل بی رابرتز چگونه منهدم شد؟

در اواخر جنگ تحمیلی ایالات متحده امریکا که به دنبال حمایت از کشورهای هم‌پیمان خود بودT تلاش کرد تا با اسکورت کشتی‌های نفتی دوستان خود از حملات ایران جلوگیری کند و با توجه به اینکه فکر می‌کردند شاید ایران با ترس از شناورهای غول‌پیکر آمریکایی به نفت‌کش‌ها حمله نمی‌کند؛ دچار یک اشتباه محاسباتی شده و ایران با سه شناور به ناو یک میلیارد دلاری آمریکایی  حمله و خسارات قابل توجهی به آن وارد کرد.

انهدام ناو یک میلیارد دلاری

انهدام ناو یک میلیارد دلاری


البته رسانه‌های غربی مدعی شدند مین‌های جنگی باعث شد تا ناو یک میلیارد دلاری آمریکایی خسارت قابل توجه ببیند و البته قیمت ناو جنگی خود را ۶۰۰ میلیون دلار مطرح می‌کنند حال آنکه سبقه درگیری‌ها در دوران جنگ تحمیلی نشان می‌دهد که مورد اصابت قرار گرفتن ناو یک میلیارد دلاری آمریکا در اثر حمله سه شناور و نه مین‌های جنگی بود که البته مین‌های جنگی ایرانی هم جزء راهبرد کشورمان برای مقابله با آمریکا در نبرد دریایی بوده و این راهبرد ادامه خواهد یافت.

انهدام ناو یک میلیارد دلاری

انهدام ناو یک میلیارد دلاری

آمریکایی‌ها از واکنش‌های سه گانه سپاه پاسداران (مین‌گذاری، موشک‌های ضدکشتی و بکار بردن قایق‌های تندرو) نگرانند  و تلاش می‌کنند تا با بکار بردن برخی راهبردها در مقابل واکنش‌های سه‌گانه سپاه اقداماتی را انجام دهند که تاکنون موفق نبودند.

**باید همه شناورها فارسی بلد باشند

ایالات متحده آمریکا همواره در تردد در “تنگه هرمز” باید رضایت ایستگاه بین‌المللی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در “تنگه هرمز” جلب کند و در این زمینه فرمانده نیروی دریایی سپاه به واحدهای سپاه پاسداران ابلاغ کرده تمام شناورهایی که از تنگه هرمز عبور می‌کنند باید زبان فارسی بلد باشند یا یک فارسی‌زبان در شناورهایشان وجود داشته باشد.

علاوه بر این ناوهای جنگی آمریکایی زمان عبور از تنگه هرمز برای داشتن کمترین تنش خود را به دهانه جنوبی تنگه هرمز یعنی آب‌های عمان و امارات متصل و حرکت می‌کنند که البته قبل از آن باید خود را به ایستگاه‌های بین‌المللی نیروی دریایی سپاه معرفی کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *