رئیس مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی عنوان کرد؛

مقام نخست آذربایجان‌شرقی در شیوع بیماری‌های شایع

رئیس مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی گفت: باید شیوه زندگی خود را تغییر دهیم چرا که آذربایجان‌شرقی در شیوع بیماری‌های شایع در کشور مقام نخست را دارد به طوری که در مصرف دخانیات درصد بیشتری از آذربایجان‌شرقی مبتلا به این عادت زشت هستند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  جعفرصادق تبریزی ظهر امروز در نشست مشترک فرمانداران و مسئولان علوم پزشکی تبریز که با هدف آشنایی فرمانداران با مجتمع‌های سلامت برگزار شد، بر ضرورت توجه به سلامت در میان شهروندان و مدیران دولتی تاکید کرد.

وی گفت: مجتمع سلامت شهید چمران در «آخمقیه» تبریز اولین مجتمع سلامت کشور است که از زمان افتتاح آن توانسته نقش موثری در ارتقای سلامت داشته باشد و در طرح تحول سلامت نیز این مجتمع و مجتمع‌های دیگر حائز اهمیت بوده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی افزود: راه‌اندازی مجتمع سلامت اسکو نیز در برنامه‌های علوم پزشکی قرار دارد و در این مجتمع‌ها بر اجرای طرح پزشک خانواده نیز همت گذاشته شده است.

احداث ۱۹ مرکز مجتمع‌ سلامت در تبریز

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: شهر تبریز به ۱۰ منطقه تقسیم شده و ۱۹ مرکز مجتمع‌های سلامت در آن احداث می‌شود.

تبریزی با تاکید بر اجرای دقیق طرح تحول سلامت و توجه مسئولان دولتی به سلامت مردم اظهار کرد: وقتی می‌گوئیم دولت فعلی دولت سلامت است و مجری طرح تحول فرمانداران نیز مسئول سلامت هستند.

وی بیان کرد: در سند تدبیر و توسعه بر بهبود سلامت مردم و بهبود سطح زندگی توجه می‌شود و ارتقای نظام سلامت دنبال می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی افزود: در سطح روستاها خدمات سلامت به درب منازل نیز کشیده می‌شود اما در شهرها این امکان وجود نداشت اما از سال ۹۲ تصمیم گرفته شده تا خدمات سلامت در شهرها نیز به درب منازل کشیده شود و در حال حاضر این روند از نقاط محروم شهرها آغاز شده است.

وی بیان کرد: باید شیوه زندگی خود را تغییر دهیم چرا که آذربایجان‌شرقی در شیوع بیماری‌های شایع در کشور مقام نخست را دارد بطوری که در مصرف دخانیات درصد بیشتری از آذربایجان‌شرقی مبتلا به این عادت زشت هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *