صفارهرندی:

بعید است آل‌سعود به اشتباه خود اعتراف کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: منا حوادث بسیاری را دیده و زائران بارها قربانی جهل سعودی‌ها شده‌اند، اما این بار هم بعید به نظر می‌رسد آل‌سعود به این اشتباه خود اعتراف کند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، محمدحسین صفارهرندی دقایقی پیش در حاشیه مراسم اختتامیه سطح ۳ سلسله نشست‌های رویش فرهنگ در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارنظرهایی که برخی درباره تعطیلی حج عنوان کرده‌اند، اظهار کرد: گمان نمی‌کنم بحث تعطیلی حج در دستور کار باشد اما بحث بر سر مشروعیت رژیمی است که در رأس کاری بوده که هیچ تناسبی با آن کار ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دولت عربستان با اعتقادات ارزشی مردم طرف است اما هیچ رابطه‌ای بین این دولت و دیدگاه ارزشی مردم وجود ندارد و با اینحال متولی حج شده است.

وی با بیان اینکه این نخستین باری نیست که به خاطر فقدان مدیریت، مردم در مراسم حج قربانی می‌شوند، بیان کرد: منا بارها این حوادث را دیده و زائران بارها قربانی جهل این جماعت شده‌اند اما این بار هم بعید به نظر می‌رسد آل‌سعود به این اشتباه خود اعتراف کند.

صفارهرندی تأکید کرد: باید از عقل و مشورت صاحب‌نظران کشورهای اسلامی که هموطنان خود را در حج تمتع از دست داده‌اند، برای مدیریت حج استفاده کرد تا دیگر شاهد قربانی شدن مسلمانان جهان در مراسم حج نباشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *