مشکلات فعالان صنعتی تبریز؛

کمبود نقدینگی و تعطیلی واحدهای تولیدی در تبریز

کمیسیون اقتصادی مجلس با مسئولان خانه صنعت و اتاق صنایع شهرستان تبریزبرای بررسی مشکلات و پیدا کردن راه حلی برای رفع آن ها تشکیل جلسه داد.

به گزارش تبریز بیدار، ابوذرندیمی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار امروز یک شنبه( ۱۹ مهرماه) کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست این کمیسیون با مسئولان خانه صنعت و اتاق صنایع شهرستان تبریزبرای بررسی مشکلات و پیدا کردن راه حلی برای رفع آن ها خبر داد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به مشکلات خانه صنعت و اتاق صنایع شهرستان تبریز،افزود: کمبود نقدینگی و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی از مشکلات خانه صنعت و اتاق صنایع شهرستان تبریزبوده که امروز با حضور نمایندگان مورد بررسی واقع خواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با یادآوری دستورکار دیگر کمیسیون اقتصادی مجلس،تصریح کرد: بررسی مسائل و مشکلات قطعه‌سازان کشور با حضورمدیران‌عامل برخی از بانک ها و مسئولان دستگاه های ذی‌ربط از دیگر دستورکارهای این کمیسیون خواهد بود.

وی با اشاره به مشکلات قطعه‌سازان در کشور،تصریح کرد:کمبود نقدینگی،مالیات بر ارزش افزوده،عدم اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهایی که قسط معوق یا چک برگشتی داشته باشند،درخواست کاهش سود تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان و لغو سپرده گذاری برای گشایش اعتبار از مشکلات قطعه سازان است.

ندیمی ادامه داد:حضور مدیران بانکی برای بررسی مشکلات قطعه‌سازان برای کمک گرفتن از آنان در راستای رفع مشکلات این نوع واحدهای تولیدی است.

وی از تلاش کمیسیون اقتصادی مجلس برای برگزاری نشستی با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت جهت رفع مشکل قطعه‌سازان خبرداد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.