معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی تاکید کرد

روند احداث موزه فرش تبریز باید سرعت گیرد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر اهتمام جدی بر تسریع روند احداث موزه فرش تبریز تاکید کرد و گفت: گزارش‌های هفتگی از سوی استانداری از روند اجرایی و پیشرفت پروژه تهیه شده و به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور ارسال می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، محمدصادق پورمهدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه موزه فرش تبریز با اشاره به تاکید و پیگیری‌هایسلطانی‌فر معاون رئیس جمهور بر اتمام پروژه موزه فرش تا سال آینده اظهار داشت: لازم است تا با سرعت بخشی به پروژه ساختمان موزه شاهد افتتاح موزه در ۱۴ مهر ماه سال آینده و مراسم گرامیداشت روز ثبت تبریز به عنوان شهر جهانی بافت قالی باشیم.

وی بر به کارگیری مصالح بومی در ساخت موزه تاکید کرد و خواستار بهره‌برداری سریع‌تر از موتورخانه و تاسیسات گرمایشی ساختمان برای تداوم فعالیت اجرایی در فصل سرما شد.

پورمهدی گفت: تمام زیرساخت‌ها و امکانات لازم باید برای تسریع روند احداث موزه فرش به کار گرفته شود.

پورمهدی بر عزم استانی در تکمیل این پروژه خبر داد و گفت: گزارش‌های هفتگی از سوی استانداری از روند اجرایی و پیشرفت پروژه تهیه و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این بازدید و معرفی بخش‌های مختلف موزه فرش تبریز از پیشرفت ۶۰ درصدی ساختمان موزه خبر داد و تصریح کرد: تمامی تجهیزات مکانیکی برای تاسیسات و تهویه آسانسورها خریداری شده و در کارگاه موجود است و کار پروژه در مرحله نازک کاری قراردارد.

در ادامه بازدید، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی و شهردار منطقه ۸ تبریز طی نشستی به رایزنی در خصوص چگونگی سرعت بخشیدن به پروژه ملی موزه تبریز پرداختند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.