پس از انفجار های آنکارا؛

لغو نشست سه‌جانبه سران کشورهای ترک زبان

عدم حضور رئیس جمهور ترکیه در نشست سه جانبه سران کشورهای ترک زبان، زمان برگزاری این نشست را به تعویق انداخت.

به گزارش تبریز بیدار،  آران نیوز به نقل ازxeberaz.az نوشت، زمان برگزاری نشست سه جانبه سران کشورهای ترکیه، آذربایجان و ترکمنستان که قرار بود روز دوشنبه در منطقه ملی گردشگری «آوازه» واقع در ساحل ترکمنی دریای خزر، برگزار شود، به علت عدم حضور رئیس جمهور ترکیه به تعویق افتاد.

منابعی خبری در عشق‏‌آباد بدون اشاره به جزئیات بیشتر تائید کردند، بنا به دلایلی نشست سه جانبه سران کشورهای ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه به تعویق افتاد.

از سوی دیگر رسانه‏‌های بین‏‌المللی و منطقه گزارش دادند که رئیس جمهور ترکیه سفر برنامه‌ریزی شده خود به ترکمنستان را پس از ۲ انفجار در آنکارا لغو کرد.

این رسانه‌ها به نقل از «رویترز» اعلام کردند، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه سفر برنامه‌ریزی شده خود به ترکمنستان را پس از عملیات‌های تروریستی روز گذشته (شنبه) در آنکارا پایتخت ترکیه که ۸۶ کشته برجا گذاشت، لغو کرد.

قرار بود اولین نشست سه‌جانبه سران ترکیه، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان، فردا (۱۲ اکتبر ۲۰۱۵) در منطقه ملی گردشگری «آوازه» واقع در بخش ترکمنی دریای خزر  در نزدیکی شهر «ترکمن باشی» در غرب ترکمنستان برگزار شود.

پیشتر اعلام شده بود که همکاری‏‌های منطقه‏‌ای، تعاملات متقابلا سودمند، رفاه منطقه‏‌ای، تحکیم ثبات و امنیت، همکاری‏‌های اقتصادی و انرژی از مهمترین محورهای نشست سران ۳ کشور ترک زبان مذکور در ترکمنستان برنامه‌ریزی شده‏‌است.       

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *