تماینده مردم اهر و هریس در تذکر شفاهی:

مردم توان بازپرداخت وام های بازسازی زلزله را ندارند

فلاحی باباجان با اشاره به وضعیت نامناسب صنایع کشور به علت نبود سرمایه در گردش بر لزوم ارائه بسته های مالی و کمکی از سوی دولت به صنایع تأکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار،  عباس فلاحی باباجان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی صنایع کشور به ویژه استان آذربایجان شرقی به علت نبود سرمایه در گردش در حال تعطیلی است و هر روز جوانان شاغل از کارهای خود تعدیل شده و خانواده های تازه شکل گرفته، عزادار می شوند و در این میان مردم فقیر از پا افتاده و معصوم، با زبان بی زبانی هزار نکته تکان دهنده به ما می گویند.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه صنایع فرش و کفش منطقه در حال نابودی است افزود: اگر دولت برای بهبود این صنایع بسته کمکی و مالی دارد امروز باید ارائه شود و دولت باید پول های منتقل شده از خارج از کشور را در مسیر توسعه صنعت، تولید و اشتغال جوانان هزینه کند.

وی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی بر لزوم قیر راه های روستایی از سوی وزارت راه تأکید کرد و افزود: متأسفانه علی رغم این تصمیم، معاون راه و شهرسازی استان و معاون راه روستایی وی تا امروز مانع آسفالت کشی راه های روستایی اهر و هریس شده اند از طرف دیگر جاده اهر تبریز قرار بود که در سال گذشته به بهره برداری برسد اما متأسفانه تا کنون این موضوع محقق نشده است.

فلاحی باباجان گفت: مردم اهر و هریس به علت وقوع زلزله تأسف بار اخیر تمام دارایی هایشان را از دست داده اند و امروز توان بازپرداخت وام های مسکن را که در جریان این حادثه ارائه شده بود را ندارند از این رو بانک ها دست روی برداشت یارانه هایشان زده است که این پول ها امید زندگانی این مردم است از این رو این مردم از رئیس جمهور می خواهند که نسبت به بخشیدگی این وام ها دستور عاجل دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: ثمره یک سال تلاش مردم منطقه تولید سیب سرخ است اما متأسفانه به علت شیوع بیماری لکه های سیاه تمام این محصولات از بین رفته و بقیه میوه ها نیز به علت عدم وجود امکان صادرات در حال نابود شدن است از این رو وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به صادرات این محصولات اقدام کند.

فلاحی باباجان تصریح کرد: از طرفی دیگر وزیر ورزش و جوانان باید نسبت به ادامه ساخت استادیوم ۵ هزار نفری شهرستان اهر اقدام کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.